Mobilā versija
+0.6°C
Andulis, Alnis
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
22. maijs, 2015
Drukāt

Valmierā atklāta jaunā biomasas katlumāja

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svinīgā pasākumā Valmierā piektdien atklāta AS “Valmieras enerģija” jaunā bio kurināmā katlumāja.

Valmieras pilsētas pašvaldībā informē, ka projekta kopējās izmaksas ir teju 2,6 miljoni eiro, no kuriem puse ir piesaistītais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums.

Uzstādot bio kurināmā apkures katlu, uzņēmums daļēji pārgājis no dabasgāzes uz atjaunojamo energoresursu izmantošanu siltumenerģijas ražošanā. Atjaunojamo energoresursu īpatsvars siltumenerģijas ražošanā sasniedzis 81%.

Jaunās katlumājas izbūve ir plānots pasākums, lai maksimāli ierobežotu iespējamo siltumenerģijas ražošanas tarifa kāpumu Valmierā no 2017.gada. Tad saistībā ar izmaiņām noteikumos saruks AS “Valmieras enerģija” ieņēmumi no pārdotās elektroenerģijas un attiecīgi arī iespējas kompensēt siltumenerģijas ražošanas izmaksas.

Patlaban siltumenerģijas ražošanas tarifs Valmierā esot viens no zemākajiem valstī. To iespējams nodrošināt gan pateicoties ieviestajiem efektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, gan pārdodot koģenerācijā saražoto elektroenerģiju un nosedzot daļu patērētās dabas gāzes izmaksu.

Par godu jaunās katlu mājas atklāšanai, Valmieras pilsēta kā dāvinājumu no AS “Valmieras enerģija” akcionāra SIA “Enerģijas Risinājumi” saņēma līdzfinansējumu jaunam vides objektam pilsētā – pulkstenim.

“Ideja – finansējumu 5000 eiro apmērā novirzīt vides pulksteņa uzstādīšanai ir pašvaldības priekšlikums, kuru mēs ar prieku atbalstām, jo iedzīvotāji paši ir izteikuši vēlmi pēc šāda uzlabojuma, un tas kalpos visu pilsētnieku ērtībai,” norādījis SIA “Enerģijas Risinājumi” akcionārs Guntars Kokorevičs.

Pievienot komentāru

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+