Valmiera atspēlējas un uzvar Šauļus 0

Skaistu un vērtīgu uzvaru Baltijas basketbola līgas Top-16 kārtā izcīnīja BK “Valmiera” basketbolisti, savā laukumā ar 82:77 pārspējot “Šiauliai”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Kārtīgu latviešu raksturu un cīņassparu svētdienas vakarā parādīja Valmieras basketbolisti, otrajā puslaikā atspēlējot 13 punktu deficītu un noliekot uz lāpstiņām Šauļu komandu. Iespējams, pretiniekam pietrūka tās rakstura īpašības, ar kādiem Šauļu komanda bija slavena tad, kad tās spēli veidoja galvenokārt lietuvieši, nevis pasaulē salasīti ārzemnieki. Tās gan ir Šauļu problēmas. Valmierai šajā spēlē pietika savējās un vēl pēdējās ceturtdaļas vidū situācija nebija patīkama. Bez rezultatīva metiena palika vismaz pieci uzbrukumi pēc kārtas un rezultāts uz tablo iestrēga pie 62:70. Un tad nāca vidzemnieku brīži. Četri tālmetieni pēc kārtas (divi Jānim Bērziņam, pa vienam Raimondam Gabrānam un Sandim Amoliņam) dažos mirkļos visu sagrieza uz otru pusi. Nosargāt iegūto pārsvaru jau bija spēlētāju aukstasinības un treneru taktikas jautājums. Izdevās pārliecinoši, savukārt statistikas ailēs atrodam, ka valmieriešiem izdevās 20:4 izrāviens.

“Jau no spēles sākuma redzējām, ka ir iespējašo cīņu uzvarēt. Sākumā paši kļūdījāmies, nevarējām iemest brīvus metienus, bet starpība bija tikai ap mīnus desmit punktiem. Puslaika pārtraukumā to izrunājumām un jutām, ka kaut kad ir jāsāk mest iekšā. Man iekrita pirmajam, tad jau arī citi sāka spēlēt līdzi, arī skatītāju atbalsts bija lielisks,” portāla Sportacentrs pēcspēles intervijā ar savām domām dalījās 28 punktus guvušais Jānis Bērziņš. Un piebilda – ja gribam domāt par iekļūšanu nākamajā kārtā, Šauļi savā laukumā bija jāuzvar. Nav noslēpums, ka uz papīra daudzi droši vien no F grupas kā divus ceturtdaļfinālistus redz Tartu “Rock” un “Šiauliai”. Iegūtais divu uzvaru handikāps pār Šauļiem vēl nav izšķirošs, taču nozīmīgs gan.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

F grupa

BK “Valmiera” – “Šiauliai” 82:77 (16:25, 34:46, 58:65). Bērziņš 28+9AB, Ziediņš 13, Gabrāns 12, Butjankovs 11+11AB, Iļjins 7, Amoliņš 6, Kaufmanis 5; Alijevs 16, Dia, Džeksons pa 13, Saimons, Kježa pa 10, Kuzminsks 6, Ļutihs 5, Šuļskis 4.

Tabulā: 1. TU/Rock” 2-0, 2. BK “Valmiera” 2-0, 3. “Šiauliai” 0-2, 4. “Sakalai” 0-2.