×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Valmierā būs Norvēģijas kino nedēļa

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Drāma "Kon-Tiki"

Skolēnu rudens brīvlaikā, no 24. oktobra līdz 30. oktobrim, Valmierā notiks Norvēģijas kino nedēļa, aicinot interesentus bez maksas kinoteātrī “Gaisma” skatīt dažādas norvēģu filmas bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem.

Kā aģentūru BNS informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare, kino nedēļa sāksies 24. oktobrī plkst.10 ar bērnu/ģimenes filmu “Traktoriņš Pelēcītis – lauku mājas noslēpums” (sinhronais tulkojums latviešu valodā). Bērni iepazīs traktoriņu Pelēcīti un uzzinās par viņa piedzīvojumiem, traktoriņam kopā ar draugiem pārceļoties uz jaunu lauku māju, kur nāksies sastapties arī ar neliešiem un kaldināt plānus saimniecības glābšanai.

Atklāšanas dienā plkst.17.30 interesenti arī aicināti apmeklēt dokumentālo filmu “Mūsu jauniešiem” (ar subtitriem latviešu valodā). Tā ataino četru politiski aktīvu jauniešu gaitas laika posmā no 2009.gada vasaras līdz 2011.gada rudenim. Viņi nebaidās paust savu viedokli, lai pasauli padarītu labāku. Filmēšanas grupa iemūžinājusi arī vienas galvenās varones dienu Darba partijas jauniešu nodaļas vasaras nometnē Ūteijas salā. Savukārt pēc tam filmas veidotāji atgriežas Oslo un ir kopā ar citu galveno varoni Oslo pilsētas centrā, kad notiek eksplozija. Dokumentālais stāsts “Mūsu jauniešiem” attēlo paaudzi, ko uz mūžu ir ietekmējis 2011.gada 22.jūlijs.

25. oktobrī plkst.10 uz filmu “Traktoriņš Pelēcītis un viņa jaunais draugs” (sinhronais tulkojums latviešu valodā) gaidīti bērni. Traktoriņš Pelēcītis saimniecībā rosās kopā ar saviem biedriem, taču laiku pa laikam jūtas vientulīgi. Viņš ir vienīgā dzīvā mašīna un nedrīkst to atklāt ciema ļaudīm. Traktoriņš pierunā izgudrotāju Gogenu uzbūvēt elektrisku putnubiedēkli Lempi, ko itin drīz iemīļo visi saimniecības iemītnieki. Pelēcītis kļūst greizsirdīgs un negrib, lai Lempis dotos uz gadskārtējo ciema izgudrojumu izstādi. Tomēr, kad metāllūžņu tirgotāji nozog Lempi, Pelēcītis dodas glābt jauno draugu.

26.oktobrī plkst.10 demonstrēs animācijas filmu bērniem “Policijas mašīna Pelle uz pēdām” (ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā). Pilsētā Būdē ierodas Kroņprincese, lai atklātu jauno Jūras ērgļu dabas parku. Policijas mašīnai Pellem ir uzdots apsargāt šī parka vislielāko dārgumu – jūras ērgļu māti un viņas olu. Kad jūras ērgļu māti nolaupa divas zagles, Pellem nākas rūpēties par olu. Policijas mašīnai tas nav viegls uzdevums, turklāt tai ir jānoķer laupītājas un jāatrod ērglēna māte. Visu grūtāku padara tas, ka policists Rikards ir iemīlējies vienā no zaglēm.

Savukārt 26. oktobrī plkst.17.30 atkārtoti rādīs filmu “Mūsu jauniešiem”.

27. oktobrī un 28. oktobrī plkst.17.30 būs skatāma drāma “Kon-Tiki” (ar subtitriem latviešu un angļu valodā). 1947.gadā pasaule ar lielu nepacietību un aizrautību sekoja līdzi jaunā norvēģa Tūra Heijerdāla piedzīvojumiem, kad viņš uzsāka nebijušu un pārdrošu ekspedīciju, dodoties ar plostu 8000 kilometru garā ceļā pāri Klusajam okeānam. Laikā, kad Heijerdāls ar sievu Līvu dzīvoja Marķīza salās, viņam radās pārliecība, ka Polinēzijas pirmie iedzīvotāji bija ieradušies no Amerikas dienvidiem, kas ir tūkstošiem jūdžu uz austrumiem. Taču viņa pieņēmumi zinātnieku aprindās netika uztverti nopietni.

Par spīti neprasmei peldēt un bailēm no ūdens Heijerdāls nolemj pierādīt savu teoriju, ka senie Dienvidamerikas iedzīvotāji varēja sasniegt Polinēziju, izmantojot buras un okeāna straumi. Uzbūvējis koka plostu pēc veciem zīmējumiem un aprakstiem un nodēvējis to Kon-Tiki vārdā par godu inku Saules dievam, Heijerdāls dodas ceļā no Peru kopā ar pieciem komandas biedriem, kuri nepazīst cits citu. Tikai viens no viņiem zina, kā vadīt plostu.

29. oktobrī plkst.11.35 būs skatāma animācijas filma mazajiem skatītājiem “Policijas mašīna Pelle uz pēdām”.

30. oktobrī plkst.10 demonstrēs bērnu/ģimenes filmas “Traktoriņš Pelēcītis – lauku mājas noslēpums” un plkst.11.35 – “Traktoriņš Pelēcītis un viņa jaunais draugs”, savukārt plkst.17.30 – drāmu “Kon-Tiki”.

Filmas tiks demonstrētas norvēģu valodā ar subtitriem vai tulkojumu latviešu valodā. Seansu apmeklējums ir bez maksas, pirms seansa izņemot brīvbiļetes kinoteātra “Gaisma” kasē. Plašāks ieskats filmās pieejams kinoteātra “Gaisma” mājaslapā “www.3dcinema.lv”.

Kino nedēļu organizē Norvēģijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Valmieras pilsētas pašvaldība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+