×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. marts, 2015
Drukāt

Valmierā gaidāms krāšņs un māksliniecisks aprīlis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mākslas mēneša 2015 logo un vizuālo identitāti izstrādājis Valmieras Mākslas vidusskolas 4. kursa audzēknis Jorens Bemberis.

Mākslas mēneša laikā – aprīlī – valmieriešiem tiks piedāvāta spilgta un daudzpusīga kultūras programma, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

“2014.gada nogalē tika sapulcināta darba grupa, ko vienoja kopīgs mērķis – gribam, lai Mākslas dienas Valmierā atdzimst un iegūst jaunu, spilgtu un radošu veidolu. Vēlamies, lai iedzīvotāji izprot kultūras un mākslas daudzšķautņaino raksturu, tāpēc šogad dažādus pasākumus piedāvā ne tikai kultūras iestādes, bet arī skolas un uzņēmumi, tādējādi sperot pirmo soli radošās partnerības virzienā. Strādāsim, lai panāktu, ka nākotnē Valmieras Mākslas dienas brauks izbaudīt arī iedzīvotāji no citām Latvijas pilsētām,” par ieceri “ienest” Mākslas mēneša programmā jaunas vēsmas stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma norāda, ka Mākslas dienas Valmierā ir tradicionāls un īpašs pasākums, kas ticis atzīmēts jau 20. gadsimta 70. gados.

Šogad Mākslas dienu ietvaros Valmieras muzejs piedāvās nozīmīgu ekspozīciju – Vidzemes mākslinieku darbu izstādi “Es mīlu tevi tā…”., kurā tiks eksponēti 77 mākslinieku darbi, kas nav vecāki par diviem gadiem. Tāpat Valmieras muzejā 16. aprīlī plkst. 17 notiks stāstu pēcpusdiena, kur runās par atļauto un aizliegto mākslā un par mākslas vēstures līkločiem. Interesenti varēs ne tikai klausīties, bet arī praktiski darboties, radot mākslas darbu.

Viena no aktīvākajām Mākslas mēneša līdzdalībniecēm arī šogad ir Valmieras Valsts ģimnāzija (VVĢ), kas ik gadu Valmieras pilsētai dod lielu ieguldījumu mākslas jomā – gan aicinot dažādāko mākslas žanru pārstāvjus veidot izstādes Valmierā, gan arī organizējot starptautiskus mākslas projektus. Piemēram, no 16. līdz 18. aprīlim katru dienu plkst .20 mākslas projektā “Ainuaina” pie VVĢ sporta angāra klātesošie būs liecinieki un līdzautori projektam trīs daļās – sienas gleznojumam, instalācijai un audiovizuālai performancei. Skatītājus aizraujošā ceļojumā vedīs performances autori Kristaps Krievs, Raitis Hrolovičs un biedrības “Grafikas kamera” vadītāja Ieva Nagliņa.

Savukārt Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners atzīmēja pasākumus, kas gaidāmi Kultūras centrā un kas mākslas mīļotājiem ļaus ikdienas rutīnu aizstāt ar nesteidzīgu “kultūras deserta” baudīšanu”.

14. aprīlī plkst. 18 Valmieras Kultūras centra kamerzālē notiks Valmieras kultūras kartes īpašnieku tikšanās – saruna ar rakstnieci, vairāk nekā 20 grāmatu autori Ingunu Baueri. Pasākuma laikā rakstniece iepazīstinās klātesošos ar savu daiļdarbu tapšanas radošo procesu, iedvesmas avotiem, kā arī atbildēs uz interesentu jautājumiem.

23. aprīlī plkst. 19 Mākslas mēneša ietvaros Valmierā ar koncertprogrammu “The Listening” viesosies izcils franču-šveiciešu duets Sūzanna Abuela (vokāls) un Stefans Oliva (klavieres). Abi skatuves mākslinieki Latvijā uzstāsies pirmo reizi.

“Savukārt 17. aprīlī plkst. 19 Kultūras centrā skanēs Valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” (diriģents Normunds Šnē) un vijolnieces Evas Binderes koncerts,” stāsta T. Upners.

Bagātinot Mākslas mēneša pasākumu programmu, mākslas “Galerija Laipa” aicinās valmieriešus un pilsētas viesus pievērsties ekoloģiskajām problēmām, ar ko saskaramies ik dienas. 10. aprīlī plkst. 19 galerijā tiks atklāta konceptizstāde “Jūra pie viena pleca”, kas būs veltījums Baltijas jūrai. “Rosinām apmeklētājus aizdomāties par to, cik būtiski ir saglabāt mūsu jūru tīru un “veselu” un kā mēs to katrs varam izdarīt. Šo pašu tēmu akcentēsim Vidzeme Fashion pre-party, kas notiks 23.aprīlī plkst.20.00. Pasākumā paralēli sarunām par modi apmeklētāji varēs aplūkot īpašas kolekcijas, kas ieturētas dabai draudzīgā virzienā – lins, dabīgie aksesuāri, otrreiz pārstrādāti audumi un detaļas. Kā mēle tiks izmantota speciāli radīta instalācija, kas imitēs pastaigu pa jūras krastu,” atklāj mākslas “Galerijas Laipa” vadītāja Karlīne Cercina.

Radoša improvizācija un mākslinieciska maģija valdīs arī Valmiermuižā, Valmieras Mākslas vidusskolā, Valmieras sākumskolā, Vecpuišu parkā, Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, Vidzemes Augstskolā un citviet pilsētā, norāda pilsētas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane

Mākslas mēneša 2015 logo un vizuālo identitāti izstrādājis Valmieras Mākslas vidusskolas 4. kursa audzēknis Jorens Bemberis, un tā ideja ir attēlot krāsas triepienus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+