×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Valmierā Helovīna nakts jokotājiem piedraud ar kriminālatbildību (2)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Tradicionāli 31.oktobra vakarā izgrebtos ķirbjos tiek dedzinātas sveces, jaunieši pārģērbjas spocīgās maskās, apstaigā kaimiņus, lūdzot saldumus. Taču Valmieras pilsētas pašvaldība labu laiku pirms Helovīnu vakara saņem iedzīvotāju zvanus ar lūgumiem pasargāt viņus no šādiem jauniešu apmeklējumiem. Gadījumā, ja bērnu izteiktajam sauklim “Saldumus vai izjokosim!” neseko prasītais, sekas nereti ir kaitējums cilvēka īpašumam. Šāda jauniešu rīcība atbilstoši Latvijas Administratīvā pārkāpuma kodeksa 167.pantam ir sīkais huligānisms, par ko bērniem vecumā līdz 14 gadiem atbildību nes vecāki, brīdina Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Līga Bieziņa.

Valmieras pašvaldības policija aicina vecākus pirms Helovīna pārrunāt ar bērniem svētku svinēšanas jēgu un sabiedriskās kārtības noteikumus to laikā. “Necieņa un bezkaunīga rīcība pret pārējiem sabiedrības locekļiem, viņu īpašuma bojāšana var tikt administratīvi sodīta,” brīdina Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Par bērnu, kuri ir jaunāki par 14 gadiem, darbībām, kuru rezultātā tiek bojāts svešs īpašums (apkrāsotas, ar olām apmētātas sienas, bojātas ēku fasādes, ieejas durvis nokrāsotas ar krāsu un citām vielām, ar košļājamo gumiju, sērkociņiem vai zobu bakstāmajiem sabojātas durvju slēdzenes) atbildīgi ir vecāki. 14-18 gadus veci jaunieši par savu rīcību ir atbildīgi paši – gan administratīvā, gan kriminālā atbildība iestājas no 14 gadu vecuma. Arī bērnu klauvēšana pie mājokļu durvīm vai logiem ir personu miera un atpūtas traucēšana, kas saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu ir sīkais huligānisms. Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu saskaņā ar Krimināllikuma 185.panta pirmo daļu ir paredzēta kriminālatbildība.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kopš kura laika kaut kāds Hellovīns ir Latvijā oficiāli svinami svētki, kurus nez kāpēc būtu jāsvin visiem un jāatzīst visiem tikai tāpēc, ka daži vecāki saviem sīkajiem nejēdz nopirkt pietiekami saldumus, bet nežēlo naudu krāšņiem raganu, vampīru, zombiju utml. kostīmiem? Negrib kāds man pastāstīt cik dziļas tradīcijas mums šiem svētkiem Latvijā ir?
    Jā – tā ir krimināli sodāma rīcība, ja nedabūjot konfektes, tiek bojāts cilvēka īpašums, jā tā ir sabiedriskā miera traucēšana, ja naktī tiek klauvēts pie durvīm ar uzstājīgu bļāvienu “Saldumus vai izjokosim!”, pie tam izskatoties visai apšaubāmā paskatā. Helovīns nav Latviešu svētki un tas nav jāpieņem kā kaut kas pašsaprotams!

  2. pilnīgi pareizi

Draugiem Facebook Twitter Google+