×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Valmierā iesvētīta jauna katoļu baznīca

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs pagājušajā sestdienā iesvētīja jauno Valmieras katoļu dievnamu, informē Latvijas Romas katoļu baznīcas Informācijas centrā.

Uz svētkiem plašajā baznīcā bija sapulcējies apmēram pustūkstotis cilvēku, tostarp 25 priesteri. Viesu vidū bija arī Liepājas bīskaps Viktors Stulpins un kardināls Jānis Pujats.

Pēc dievkalpojuma dots vārds daudziem apsveicējiem. Jaunā dievnama arhitekts Varis Rungēvics norādīja: “Šīs dienas ir iezīmējušās Latvijā ar to, ka tiek atklāta Gaismas pils. Jums Valmierā ir paveicies vairāk, jo jums tiek atklāta mūžīgās gaismas pils”.

Valmieras pašvaldības vadītājs Inesis Boķis atzina, ka dievnami mūsdienās ir vajadzīgi, “jo pasaulē notiek tādas lietas, ka ir jānāk un jālūdz, lai Latvijā un Valmierā cilvēki būtu pasargāti un mierīgi”.

Savukārt kardināls Pujats uzsvēra, ka galvenais baznīcas un priesteru uzdevums ir rādīt cilvēkiem ceļu uz mūžību. Viņš arī pauda prieku par to, ka savulaik nolemts Valmierā celt pilnīgi jaunu baznīcu, nevis tikai piebūvi un torni.

Iepriekš Valmieras draudze pulcējās 1937. gadā no Višķiem pārvestā koka baznīciņā. Taču šaurība draudzei radīja zināmas neērtības. 2008. gadā radās iespēja jauna dievnama izveides ieceri pārvērst realitātē. Sākumā plānots daļēji nojaukt vecās baznīcas torņa daļu un piebūvēt plašāku balkonu. Taču vēlāk izlemts celt pilnīgi jaunu dievnamu.

Būvniecība iesākās 2011. gadā. Tā paša gada maijā vecā kapela nojaukta, un vieta bija atbrīvota jaunās 306 kvadrātmetru plašās un 31 metra augstās ēkas tapšanai. Dievnams uzbūvēts nepilnu piecu gadu laikā – lai arī tas tagad ir iesvētīts, tomēr vēl ir dažas lietas, kas vēl tiks īstenotas.

Dievnama celtniecību atbalstīja vācu katoļu fondi “Bonifatiuswer”, “Kirche in Not”, kā arī Amerikas bīskapu konference. Valmieras draudzes prāvests Lauris Malnačs gan uzsver, ka ļoti būtisks bija arī vietējo Latvijas uzņēmēju un cilvēku ziedojumu atbalsts.

“Proporcionāli tā ir “puse uz pusi”. Šo dievnamu droši var saukt par krīzes laikā celtu baznīcu, jo celtniecība iesākās brīdī, kad sākās finanšu grūtības. Kā darbi rāda, Dievam krīzes nav! Lai šis nams kalpo kā iedrošinājums ikvienam, ka nav neiespējamu lietu,” vietējā Valmieras pilsētas avīzē rakstījis prāvests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+