×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Valmierā informēs par bioloģiski audzētu pārtiku

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 8. augustā no plkst. 11 līdz 16 Valmieras Vecpuišu parkā risināsies “Zaļās Valmieras” aktivitātes, portāls LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Stilizētā siltumnīcā Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija kampaņas “BioLOģiski! Tīra pārtika cilvēkam un videi” laikā aicina iepazīt bioloģisku pārtiku. Šajā stendā varēs degustēt Latvijā pieejamos bioloģiskos produktus un iepazīt to daudzveidību, stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Melece.

Bioloģiskās pārtikas vēstneši informēs un izglītos par bioloģisko pārtiku, kas ir audzēta un ražota saskaņā ar dabiskajiem augu un dzīvnieku augšanas procesiem, neizmantojot ķīmiski ražotus pesticīdus, minerālmēslus un antibiotikas. Tāpat viņi iemācīs atpazīt tos pēc marķējuma – ekolapiņas. Apmeklētāji varēs izspēlēt “BioLoģisko Laimes ratu” – spēli ar dažādiem jautājumiem par bioloģisko pārtiku un saņemt mazu dāvaniņu.

Dabas aizsardzības pārvaldes vides izglītības speciālisti, iesaistot apmeklētājus interaktīvās spēlēs, iepazīstinās ar zivju daudzveidību Gaujā. Bērni un pieaugušie varēs izzināt un izprast vecupju veidošanās procesu un to nozīmi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā dabā.

Melece atgādina, ka sarīkojuma laikā Valmieras iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja izteikt savu atbalstu Valmieras pilsētas pašvaldības apņēmībai rūpēties par zaļu un tīru pilsētu, parakstot Valmieras vides deklarāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+