Uncategorized

Valmiera janvāri sagaidīs ar saknēm zemē un mūziku dvēselē 0

Publicitātes foto

Valmierā nedēļa no 16. līdz 20. janvārim risināsies Ziemas mūzikas festivāla zīmē, un šī gada vadmotīvs būs “Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Festivāls aicina baudīt latviešu klasiķu daiļradi un sajust barikāžu ugunskuru siltumu, klausoties vīru kopas “Vilki” karavīru dziesmās.

“Šogad festivālā notiks vēl nebijušas aktivitātes – muzikālā viktorīna un koncerts-maratons,” stāsta Zane Bulmeistare, Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja. Līdzjutēji 17. janvārī plkst. 13 aicināti Valmieras 5. vidusskolā atbalstīt viktorīnas komandas – mūzikas skolu audzēkņus. Dalībnieki sacentīsies mūzikas vēstures un literatūras “distancēs”, atbildot uz jautājumiem gan par komponistu Jāzepu Vītolu, gan Valmieras Mūzikas skolas absolventiem, kuru vārdi ir zināmi plašākās aprindās.

Savukārt koncerts-maratons norisināsies koncertzālē “Valmiera” 20. janvārī no plkst. 11 līdz 20 un būs sadalīts vairākos “ceļa posmos”. Deviņas stundas dalībnieki dziedās, spēlēs klavieres, skanēs akordeoni, kokles un vēl citi instrumenti. Jaunajiem mūziķiem skaņdarbu izvēlē ir tikai viens nosacījums – ir jāskan latviešu mūzikai, savukārt Lietuvas un Igaunijas pārstāvji atskaņos gan latviešu, gan savas valsts komponistu skaņdarbus.

Ziemas mūzikas festivāla laikā būs iespēja apmeklēt arī divas lekcijas, bet 19. janvārī no plkst. 15 norisināsies pianista Venta Zilberta meistarklase, kurš topošajiem mūziķiem klātienē atklās, kā ar klavieru melnbaltajiem taustiņiem atainot kompozīciju un atrast savu skanējumu.

Savukārt festivāla noslēgumā, 20. janvārī plkst. 10, koncertzālē “Valmiera” ar vīru kopu “Vilki” tiks godināta barikāžu atcere. Plkst. 21 koncertzālē “Valmiera” interesenti aicināti uz grupas “Ducele”, kas sevi dēvē par ekoloģisko mūzikas grupu, koncertu.

“Vadmotīvu “ar saknēm zemē un mūziku dvēselē” izvēlējāmies, jo festivālā skanēs latviešu mūzika. Saknes ir mūsu komponisti, saknes esam mēs paši savā Latvijā, savā Valmierā. Esam bagāti ar to, ka mūsu saknes stiepjas gan klasiskajā mūzikā, gan tautasdziesmu “dzīlēs”. Un īpašu noskaņu radīs arī tas, ka šogad festivāls notiks barikāžu atceres laikā,” pauda Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, norādot, ka ikviens Ziemas mūzikas festivālā varēs atrast kaut ko savai gaumei atbilstošu.

Festivāla norišu apmeklējums ir bez maksas, taču vietu skaits tajos ierobežots.

LA.lv