×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Valmierā krasi palielina pabalstu par bērna piedzimšanu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Lai sniegtu atbalstu Valmierā dzīvojošām jaunajām ģimenēm un veicinātu to piederību pilsētai, Valmieras pilsētas pašvaldības dome ceturtdienas, 31.jūlija, sēdē nolēma paaugstināt pabalstu par bērna piedzimšanu, informē Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve Laura Moča.

Vienreizējais pašvaldības pabalsts pieaugs no līdzšinējiem 72 eiro līdz 200 eiro par katru jaundzimušo, kura dzīvesvieta deklarēta Valmierā.

Pabalstu pilnā apmērā ir tiesības saņemt vienam no jaundzimušā vecākiem, personai, kura adoptējusi bērnu vai audžu vecākam, ja abu vecāku, aizbildņa vai audžu ģimenes deklarētā dzīvesvieta pēdējos 12 mēnešus ir Valmieras pilsēta.

Ja tikai viens no vecākiem dzīvesvietu deklarējis Valmierā, pabalstu piešķir 50% apmērā. Savukārt ja bērnam ir tikai viens vecāks, un tas vismaz 12 mēnešus dzīvesvietu deklarējis Valmierā, pabalsts tiek piešķirts pilnā apmērā.

Lai padarītu bērna piedzimšanas pabalstu vecākiem pieejamāku, vienkāršota pieteikšanās kārtība. Tagad pieteikties pabalsta saņemšanai iespējams gan Valmieras Sociālajā dienestā (Lāčplēša ielā 2), gan elektroniski – ar interneta vietnes “www.latvija.lv” starpniecību.

Lēmumu par pabalsta piešķiršanu Valmieras Sociālais dienests pieņem piecu dienu laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas, un 10 dienu laikā pabalsts tiek piešķirts. Pabalstam var pieteikties ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc bērna piedzimšanas.

Kā liecina Valmieras Sociālā dienesta apkopotā informācija, 2013.gadā Valmieras pilsētas pašvaldībā pabalsts bērna piedzimšanas gadījumā piešķirts 209 ģimenēm, savukārt 2014.gadā līdz jūlijam bērna piedzimšanas pabalsts piešķirts 104 ģimenēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Citur jau ir… Bet pozitīvi!

Draugiem Facebook Twitter Google+