foto – E. Vaivads

Valmiera nosargā ceturto uzvaru, “VEF Rīga” tiek pie pirmās 0

“Valmiera/Ordo” basketbolisti bez zaudējumiem turpina jauno sezonu, LBL čempionātā ceturto uzvaru izcīnot izbraukumā ar 77:71 pār “Jūrmala/Fēnikss”.
Valmieras komanda Lapmežciemā ieradās ar galveno treneri jūrmalnieku Ainaru Zvirgzdiņu un diviem pērnās sezonas “Jūrmalas/Fēnikss” līderiem Mārtiņu Laksu un Ervīnu Jonātu sastāvā. Savukārt jūrmalnieku rindās šosezon ir divi pērnie valmierieši Māris Ziediņš un Edmunds Elksnis. “Tās ir lietas, kas šādām spēlēm piešķir pipariņu,” sprieda Zvirgzdiņš.
Valmieras sastāva komplektācija ļauj plašus manevrus, turklāt šoreiz veiksmīgākais piecnieks un uzbrukuma līderis tika uztaustīts jau pirmās ceturtdaļas vidū. Haralds Kārlis pirmajā puslaikā iemeta piecus tālmetienus, visā spēlē – sešus no sešiem. Viņa precizitāte un “Valmieras/Ordo” pārliecinošā spēle uzbrukumā pirmajā puslaikā it kā izdzēsa intrigu – 47:27.
Šodienas basketbolā tiek atspēlēts arī tāds pārsvars. Valmierieši mazliet nomierinajās, Arnis Vecvagars kopā ar Jūrmalas spēlētājiem sakārtojas aizsardzību, un pakaļdzīšanās varēja sākties. Mājinieki ilgi netika zem desmit punktu starpības, tomēr paveica arī to un 21 sekundi līdz mača beigām bija vairs tikai viena precīza tālmetiena attālumā – 69:72. Izškirošajā brīdī valmierieši uzvaru nosargāja ar soda metienu palīdzību. “Valmiera/Ordo” visas spēles garumā izcēlās ar labu tālmetienu precizitāti (14/21) un uzvarēja cīņu zem groziem.
“Pirmo puslaiku nospēlējām labi, taču pazaudējām uzmanību, pēc pārtraukuma vairs nebija tā enerģija un daudzas lietas nesanāca. Arī tad, kad laukumā pārāk daudz domā, spēle nevedas. Mums katrā spēlē atrodas cits līderis. Šoreiz sanāca, ka metieni iekrita man. Paldies komandas biedriem, kas atrada mani brīvās pozīcijās. Atlika tikai iemest,” laukuma malā spēli komentēja sešu tālmetienu autors Haralds Kārlis.
Vēl vienā spēlē Jelgavā ceturto uzvaru tabulā, tiesa, piecās spēlēs ierakstīja “Liepāja/Triobet”. Jelgavnieku sastāva kompelktācijas vājākā vieta pagaidām ir cdentra spēlētāja pozīcija un groza apakša. Kurzemnieki to arī izmantoja pēc trenera iecerēm – 36 punkti tika gūti no groza apakšas, bet cīņa par atlēkušajām bumbām uzvarēta ar 51 -26. Kopā ar liepājnieku tradicionāli nepiekāpīgo aizsardzību (jelgavnieki no spēles iemeta tikai 29% metienu) spēles gala rezultāts iznāca ar graujošu pieskaņu – 84:58.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33

“VEF Rīga” uzvar Volgogradā
VTB līgas turnīrā pie pirmās uzvaras šosezon tika “VEF Rīga”, izbraukumā Volgogradā ar 94:88 pārspējot “Krasnij oktjabrj”. Spēli rīdzinieki iesāka kā aizmiguši, pāris minūtēs nokļūstot iedzinējos ar 0:12. Spēlē, kurā abas komandas par aizsardzību domāja pavisam maz, iespēju atspēlēties bija gana. Rīdzinieki neizšķirtu panāca otrajā ceturtdaļā (33:33), turpinājumā ritēja līdzīga cīņa par uzvaru. Mača izskaņā vefiņš nospēlēja mazliet aukstasinīgāk un izmantoja “Krasnij oktjabrj” spēlētāju kļūdas. “Esmu gandarīts par spēlētāju centību. Par to, ka pēc šausmīgā sākuma izlīdzinājām spēli. Bija daudz kļūdas aizsardzībā, individuāli netikām galā ar pretinieka līderiem, taču nenolaidām rokas. Tas arī ļāva beigās uzvarēt,” atzina rīdzinieku treneris Karloss Frade, piebilstot, ka darāmā vēl ir ļoti daudz.
Nākamo VTB Vienotās līgas spēli “VEF Rīga” aizvadīs savā laukumā ceturtdien pret Minskas “Tsmoki”.

LBL ČEMPIONĀTS
“Jūrmala/Fēnikss” – “Valmiera/Ordo” 71:77
(13:24, 27:47, 46:58). Ziediņš 21, Gromovs 13, Pinete, Elksnis pa 7; Kārlis 18, Rozītis, Laksa pa 11.
BK “Jelgava” – “Liepāja/Triobet” 58:84 (13:20, 28:43, 42:62). Pļavnieks 15, Rubenis 14, Gludītis 8; Ričards 19, Zeks 18+12AB, Krastiņš 14.
Tabulā: 1. “Valmiera/Ordo” 4-0, 2. “Liepāja/Triobet” 4-1, 3. BK “Ventspils” 4-1, 4. BK “Jelgava” 2-2, 5. “Valka/Valga” 1-1, 6. “Jūrmala/Fēnikss” 2-3, 7. BK “Ogre” 1-2, 8. “Barons/LDz” 1-3, 9. BK “Jēkabpils” 1-3, 10. “VEF Rīga” 0-1, 11. “LU” 0-3.

VTB VIENOTĀ LĪGA
Volgogradas “Krasnij oktjabrj” – “VEF Rīga” 88:94
(31:26, 53:53, 72:71). Džonsons 23+10AB, Mičels 18, Kūpers 16+10AB; Kruzs 21, Nenkivils 16, Bērziņš 15, Makdauels 14, Mejeris 7, Rubio 6, Meiers 5, Smits 4, Hakansons, Strēlnieks, Vilde pa 2.