×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Valmierā notiks “Latvijas novadu Siera diena 2014”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas novadu Siera diena” ir biedrības “Siera klubs” lielākais gada pasākums – krāšņs un garšīgs. Tie ir lielākie svētki siera ražotājiem un siera baudītājiem. Siera diena ir svinēta jau 12 gadus, – kopš biedrības dibināšanas. Ar šo pasākumu pieskandēta Rīga, Preiļi, Smiltene, Limbaži, Madona, Valmiera, Mālpils… Nu atkal izvēlēta Valmiera!

“Latvijas novadu Siera dienai” ir paliekoša vēsture, kuru apmeklētāji joprojām atceras: ir ripināti mazi un lieli siera rituļi, pīti siera vainagi, celti siera kalni, atklāts piemineklis “Siera dimants” un sešas skulptūras izcilākajiem sieriem, ceptas pustonnīgas siera tortes.

Kas interesants būs šogad? Svētkos vienmēr ir iespēja nogaršot un iegādāties daudzus un dažādus sierus, tāpēc svētku svarīga daļa būs DIŽTIRGUS ar vairāk nekā 40 sieru šķirnēm, gatavotām gan no govs, gan kazas piena.

Būs izcepta 150 metrus gara siermaize – tā “Siera kluba” un “Latvijas Maiznieku biedrības” kopdarbs. Siermaizē būs izmantots AS “Smiltenes piens” Krievijas un Holandes siers, un tā rotāta ar LKPKS “Dundaga” siera “Taizelis” bizītēm. Siermaizē būs ieceptas “laimītes”, kuriem tās tiks, tie saņems balvas.

Tradicionāls ēdiens svētkos ir siera zupa, un zupas ir ļoti dažādas. Šogad vārīsim siera un alus zupu. Neatkārtojamu garšu ēdienam dos AS “Valmieras piens” Ķimeņu siers un gaišais alus.

Kurš gan negribēs pagaršot un salīdzināt pankūkas no dzēriena “Piena spēks”, kazas un kamieļmātes piena.

“Piena spēka” un kazas piena pankūkas ceps SIA “Augstceltne” ražošanas vadītājs un šefpavārs Aivars Varņeckis, bet kamieļmātes piena pankūkas – atpūtas kompleksa “Rakši” pavāri. Pankūkas būs pildītas ar SIA “Mālpils piensaimnieks” Mālpils sieru un SIA “EDAKS” Muižas sieru.

Būs baudāmi arī dzēriena “Piena spēks” un dažādu ogu veselības kokteiļi.

Noskaidrosim, kurš būs lielākais siera ēdājs un piena dzērājs. Sacensībās varēs piedalīties 10 “lielākie vēderi”. Katram – 1 kg SIA „ELPA” četru veidu Kazdangas sieri un 1 litrs PKS “Straupe” gardā piena. Desmit minūtēs vajadzēs censties visu notiesāt. Balvā – kaste ar Kazdangas sieru!

Sacensībās “Lēciens siera zābaciņā” savu veiklību un izturību pārbaudīs jaunkundzes un kundzes: lēks uz vienas kājas, dziedot dziesmiņu. Visgarākās distances trijām veicējām balvā AS “Lazdonas piensaimnieks” kastes ar sieru un citiem piena gardumiem.

Kā vienmēr – ar nepacietību visi gaidīs sacensības siera rituļu un kluču celšanā “Valmieras stipriniece” un “Valmieras stiprinieks”. Sievietes cels 6 kg smagu siera kluci, bet vīrieši cels 30 kg smagu siera rituli.

Svētku apmeklētājus priecēs trīs koncerti: dziedās Valmieras audzēkņu džeza grupa (vad. Monta Tupčijenko), Kristīne Šomase un Miks Dukurs ar grupu.

Biedrības “Siera klubs” organizētā pasākuma sadarbības partneri ir SIA “Latvijas šķirnes dzīvnieku audzētāju savienība”, “Latvijas Kazkopības biedrība” un biedrība “Latvijas gaļas aitu audzētāju asociācija”, kas parūpēsies par dzīvnieku dārza ierīkošanu. Svētku apmeklētāji redzēs Latvijā audzētās šķirnes telītes, kazas un aitas.

* * *
2013. gadā katrs Latvijas iedzīvotājs patērēja 18,9 kg siera (t.sk. arī biezpienu). Mēs pamazām tuvojamies lielo sierēdāju – Grieķijas, Francijas un Itālijas izmantotā siera daudzumam uz 1 iedz. gadā.

Šo pasākumu ir veicinājušas arī biedrības “Siera klubs” aktivitātes, no kurām svarīgākā ir “Latvijas novadu Siera diena”.

Latvijas novadu Siera diena
PROGRAMMA

Valmiera, Centra laukums, 2014. gada 5. jūlijs

Plkst. 9.00 Sāk darboties svētku labumu DIŽTIRGUS.
Plkst. 10.00 Dzied Valmieras audzēkņu  džeza grupa  (vad.Monta Tupčijenko).
Plkst. 11.00 Svētku atklāšana (svētku dalībnieku sveicieni un uzrunas).
Plkst. 11.30 Svētku pirmo brokastu šovs ar visgarāko (150 m) siermaizi.
Plkst. 11.45 Svētku otro brokastu šovs ar siera un alus zupu (150 litru grāpis).
Plkst. 12.00 Svētku trešo brokastu šovs ar tūkstots siera pankūkām no dzēriena “Piena spēks”, kazas un kamieļmātes piena.
Plkst. 12.15 Siera Karaļa kroņa maiņas ceremonija.
Plkst. 12.30 Dzied Miks Dukurs un grupa.
Plkst. 13.00 Sacensības “Lēciens siera zābaciņā”.
Plkst. 13.30 Dzied Miks Dukurs un grupa.
Plkst. 14. 00 Sacensības “Lielākais siera ēdājs un piena dzērājs”.
Plkst. 14.30 Dzied Kristīne Šomase.
Plkst. 15.30 Sacensības siera rituļu celšanā “Valmieras stipriniece” un “Valmieras stiprinieks”.
Plkst. 16.30 Uz redzēšanos Valmiera!

Dzīvnieku dārzs

Dzīvnieku dārzā svētku laikā varēs apskatīt šķirnes telītes, kazas, aitas, u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+