×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Valmierā par 5,4 miljoniem eiro būvēs modernu peldbaseinu un BMX trasi (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras pilsētas pašvaldības dome atbalstījusi sadarbības līguma slēgšanu ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par Vidzemes Olimpiskā centra attīstības projekta īstenošanu. Atbilstoši līgumam IZM piešķirs Valmieras pilsētas pašvaldībai valsts budžeta līdzekļus 1 696 445 eiro, kas paredzēti peldbaseina un slēgtās BMX riteņbraukšanas trases būvniecībai.

Tāpat paredzēts, ka Valmieras pilsētas pašvaldība šī projekta īstenošanai 2015.gadā saņems 1 318 860 eiro valsts budžeta līdzfinansējumu, savukārt 2016.gadā valsts budžeta līdzfinansējums projekta īstenošanai paredzēts 1 190 629 eiro apmērā, bet 2017. gadā 1 243 000 eiro apmērā. Kopumā peldbaseina un slēgtas BMX riteņbraukšanas trases būvniecības projektam paredzēta valsts mērķdotācija 5 448 934 eiro apmērā.

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Baseina projekts

Jaunais peldbaseins tiks būvēts atbilstoši Starptautiskās Peldēšanas federācijas prasībām, lai tajā varētu rīkot starptautiskas sporta sacensības, savukārt uzrādītie rezultāti tiktu atzīti no Peldēšanas federācijas puses. Paredzēts, ka peldbaseins būs ar astoņiem 25m celiņiem, kuru dziļums būs no 1,2 metriem līdz 2,3 metriem. Jaunajā peldbaseinā būs arī divi mazie – 8×12,5 metru baseini, kur dziļums būs 0,9 metri. Šie mazākie baseini tiks izmantoti bērnu peldētprasmes apmācībai. Savukārt skatītājiem ir paredzētas tribīnes ar 300 vietām.

Peldbaseina kompleksā paredzēts izveidot arī sportistu rehabilitācijas zonu ar pirtīm un terapijas kabinetiem, ģērbtuves ar 300 vietām, medicīnas kabinetus, treneru kabinetus, Valmieras Bērnu sporta skolas un tehniskās telpas, kā arī sauso treniņu zāli. Jāpiebilst, ka peldbaseins ar stiklotu gaiteni būs savienots ar Vidzemes Olimpiskā centra ēku, bet baseina ūdens sildīšanai tiks izmantota solārā (saules) enerģija, kā arī citi risinājumi, lai nodrošinātu maksimāli efektīvu un videi draudzīgu baseina ēkas funkcionēšanu.

Savukārt slēgtā BMX riteņbraukšanas trase paredzēta sacensību izmērā – 77×55 metru garumā un tā atbildīs Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības prasībām. Arī riteņbraukšanas trasē varēs rīkot starptautiskas sacensības, kurās sasniegtie rezultāti tiks atzīti no Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības puses. BMX trasē tiks izveidotas skatītāju tribīnes aptuveni ar 2000 vietām. Būtiski, ka BMX trase būs transformējama. Tas nozīmē, ka to varēs izmantot arī citu pasākumu norisei.

Noslēdzoties būvniecības darbiem, tiks veikta visas teritorijas labiekārtošana, izveidojot bruģētu gājēju celiņu tīklojumu, apstādījumu un atpūtas zonas, kā arī laukumu bērnu aktivitātēm.

“Peldbaseina un slēgtās BMX riteņbraukšanas trases projekts ir ļoti nepieciešams Valmieras pilsētai. Tā īstenošana ļaus stiprināt Valmieras kā Vidzemes sporta centra nozīmi, kā arī nodrošinās nepieciešamo infrastruktūru dažāda līmeņa sporta sacensību un treniņu norisei. Ne mazāk svarīgi, tā būs papildu iespēja popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu iedzīvotāju un skolu jaunatnes vidū, mudinot iesaistīties dažādās sporta aktivitātes un rūpēties par savu veselību,” norāda Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Baiks.

Valmieras pilsētas pašvaldība tuvākajā laikā izsludinās iepirkumu par būvniecības darbu veikšanu. Plānots, ka būvniecība varētu tikt uzsākta 2014.gada rudenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā paputējusi velotreka sacensības ,pie viena tajā komplektā arī velotreku varēja ieplānot. Valmierā ir vis ,stadions ,cels viegatlētikas manēžu ,viesnīcas peldbaseins jau ir ,cels vēl vienu modernāku ,ir Olimpiskais centrs ar leduslaukumu, ja vajag trenerus sabrauks ,tikai kādu dzīvojamo māju vēl vajadzētu ,tad Valmiera varētu būt tūlīt aiz Rīgas.

  2. apsveicu,kaut kas ari sportam,cilveku veselibai,zel ka Jekabpils meram nekas neiintrese,iznemot lielveikalus,laikam kads labums atlec,uzbuveja lielo Maksimu,apkartne nesakartota,vel grib nojaukt divas vesturiskas ekas,jo peksni izradas slikta stavokli,pats Salcevics vairs neatceras ka sakuma atlava maksimu buvet,ja sis ekas savedis kartiba,skatisimies,kas notiks talak,jo ir saglabatas liecibas par siem ligumiem un rakstiem avize,ko solija izdarit maksima

Draugiem Facebook Twitter Google+