×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. maijs, 2012
Drukāt

Valmierā pirmo reizi notiks Vācijas diena

valmiera3

Nākamnedēļ, 11.maijā, Valmierā pirmo reizi notiks Vācijas diena. Tās laikā norisināsies vairāki koncerti, informatīvi sarīkojumi, tikšanās un lekcijas, dokumentālās filmas “Pret sienu” demonstrēšana un tikšanās ar filmas režisoru, informēja Valmieras pašvaldībā.

Vācijas dienas noslēgumā ar īpašu vācu rokgrupas “Rammstein” dziesmu aranžiju koncertprogrammu Valmierā viesosies Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, absolventi un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti.

Vācijas diena Valmierā 11.maijā plkst.10 sāksies ar dažādām aktivitātēm vairākās Valmieras izglītības iestādēs – Valmieras Valsts ģimnāzijā, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, Valmieras sākumskolā un Valmieras Pārgaujas sākumskolā, kur norisināsies informatīvi pasākumi, lekcijas, prezentācijas, spēles, izstādes un skanēs vācu mūzika.

Plkst.11.15 Vidzemes augstskolas Konferenču zālē notiks informatīvs sarīkojums “Studijas Vācijā”. Pasākumā ikviens interesents varēs iegūt informāciju par universitātēm, pieteikšanos studijām, izmaksām un Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta stipendijām.

Plkst.12.30 Vidzemes augstskolas Konferenču zālē notiks Vismāras Augstskolas prorektora prof.Gunāra Prauzes lekcija “Vecā ekonomika kā veiksmes modelis – Vācijas pieredze” angļu valodā. Lekciju piedāvā Vācijas Akadēmiskais apmaiņas dienests un Baltijas-Vācijas augstskolu birojs.

Plkst.14 Vidzemes augstskolas Konferenču zālē ikviens aicināts apmeklēt praktisku semināru “Uzsākt biznesu ar Vāciju”, kura laikā savos iespaidos dalīsies Valmieras uzņēmēji. Pasākums notiks latviešu valodā.

Plkst.15.30 Valmieras Integrētajā bibliotēkā notiks Vācijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Latvijā mācītāja Martina Grāla un Latvijas Brāļu draudzes mācītāja Gundara Ceipes lekcija “Hernhūtiešu brāļu draudzes Valmierā”. Lekcijā varēs uzzināt par Valmieras vēsturi un reformācijas nozīmi latviešu nacionālās pašapziņas veidošanā. Pasākums notiks vācu un latviešu valodā.

Plkst.17 Valmieras sākumskolas Aktu zālē norisināsies muzikāls iestudējums “Putnu kāzas”- dziesmu spēle, ar kuru Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolēni jau uzstājušies Latvijas Nacionālajā operā un rudenī viesosies Vācijā. Iestudējums paredzēts bērniem un visiem, kas sirdī vēl jūtas jauni. Pirms izrādes Gētes institūta, Vācu skolu sistēmas ārvalstīs centra un Vācijas vēstniecības pārstāvji atbildēs uz jautājumiem par vācu valodas apmācību.

Plkst.17 kinoteātrī “Gaisma” notiks dokumentālās filmas “Ar seju pret sienu” demonstrēšana un tikšanās ar filmas režisoru un producentu Štefanu Veinertu no Vācijas. Filma stāsta par pieciem likteņiem bijušajā VDR un cīņu par brīvību. Filma saņēmusi vairākus apbalvojumus. Filmu piedāvā Konrāda Adenauera fonds. Tā tiks demonstrēta vācu un latviešu valodā.

Plkst.20 Valmieras Kultūras centrā notiks Vācijas dienas noslēguma koncerts, kurā piedalīsies Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koris ar īpašu vācu rokgrupas “Rammstein” dziesmu aranžiju koncertu.

7.februārī arēnā “Rīga” uzstājās vācu grupa “Rammstein” un pirmo reizi pasaules vēsturē roka grupu iesildīja skolēnu koris. Jaunie mūziķi ar šo projektu cenšas lauzt sabiedrībā bieži sastopamo stereotipu, ka smagais roks ir troksnis, nevis mūzika, ko var izbaudīt. Savukārt lielai sabiedrības daļai klasiskā mūzika nešķiet saprotama un pievilcīga, taču ar šo programmu jaunie mūziķi vēlas parādīt klasiskajai mūzikai raksturīgus instrumentus citā gaismā, proti, izmantojot mūsdienās radītu mūzikas materiālu.

Skaņdarbu atskaņošanā piedalīsies Rīgas Doma kora skolas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas audzēkņi un tādi Latvijas un starptautiskā mērogā atzīti jaunie talanti kā Laima Mediņa (vokāls) un Jēkabs Jančevskis (klavieres, vokāls). Koncertā varēs dzirdēt arī klasisko stīgu kvartetu, kamerkori un ģitāras spēli. Līdz šim koris sniedzis piecus šāda veida koncertus. Koncerts Valmierā ir jauniešu dāvana Vācijas vēstniecībai par palīdzību sazināties ar “Rammstein” menedžmentu un iespēju uzstāties arēnā “Rīga” pirms grupas “Rammstein” koncerta.

Vācijas dienas Valmierā laikā būs apskatāmas arī vairākas izstādes. Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā “Ledus pagrabs” 11.maijā plkst.12 tiks atklāta vācu mākslinieka Norberta Folbergera darbu izstāde. Izstādes atklāšanā piedalīsies arī darbu autors. Savukārt Valmieras bibliotēkā būs aplūkojama fotoizstāde “Ceļojums pa Vāciju” un izstāde “Giterslo-Halles (Vestfālena)-Valmieras sadarbības projekti”.

Vācijas dienas Valmierā idejas autori ir Valmieras Valsts ģimnāzija un Vācijas vēstniecība. Vācijas diena Valmierā tiek organizēta sadarbībā ar Valmieras pašvaldību, Valmieras Kultūras centru, Valmieras Integrēto bibliotēku, Vidzemes augstskolu, kinoteātri “Gaisma”, Valmieras Pārgaujas sākumskolu, Valmieras Pārgaujas ģimnāziju un Valmieras sākumskolu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+