×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. februāris, 2014
Drukāt

Valmierā Putnu dienās pūcēm gatavos būrus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

DZĪVES GUDRĪBA. Būt gudram ir tik viegli! Vienkārši iedomājies kaut ko stulbu un tad to nepasaki. Sems Levensons

Valmierā Nedēļas nogalē risināsies Putnu dienas, kurās godinās pūces, kam no sagatavotajiem dobjo stumbru materiāliem tiks gatavoti būri, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldībā.

Meža pūces ir viens no putniem, kas pats ligzdu nevij un, neatrodot piemērotus kokus ar liela diametra dobumiem, labprāt izvēlas mākslīgi veidotas ligzdvietas. Putns mājo gan lielā mežā, gan meža puduros un labprāt arī uzturas cilvēku izveidotās teritorijās – parkos, alejās, kapsētās, apdzīvotās vietās un pat lielās pilsētās.

Valmiera lepojas ar daudzām zaļām teritorijām, kur noteikti var vismaz dzirdēt meža pūces tēviņu, kura ūjināšanu grūti sajaukt ar citām skaņām.

Ne vienmēr pūcēm derīgos dobumainos kokus cilvēku drošības dēļ pilsētvidē iespējams saglabāt. Tāpēc gana labas un drošas ligzdošanas vietas ir cilvēku veidoti būri, kuru gatavošanā tiks izmantoti pilsētā nozāģētie dobumaino koku stumbri.

Meža pūču būru veidošanai materiālus no dobjajiem stumbriem būs sagatavojis SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Piektdien, 21.februārī, ornitologa, pūču pētnieka Gaida Grandāna un darbmācības skolotāju Jura Bedeiča un Imanta Kelmera vadībā gatavos Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra skolēni.

Savukārt sestdien, 22.februārī, no plkst. 9 līdz 11 ikviens interesents aicināts uz Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra darbmācības kabinetu uz sarunām ar ornitologu Gaidi Grandānu par pūcēm un pūču būru gatavošanu.

Pūču pētnieks stāstīs par pūču izplatību Latvijā un iemesliem, kas tās apdraud, pūču attīstītākajām maņām – redzi un dzirdi, olu dēšanas, perēšanas un mazuļu barošanas īpatnībām, medīšanas un ēšanas paņēmieniem, kā arī pastāstīs pēc kādām pazīmēm pamanīt un atpazīt pūces klātbūtni dabā.

Izgatavotos meža pūču būrus sestdien pēcpusdienā paredzēts sākt izvietot Gaujas krastos, arī Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā, ievērojot vismaz 1,5 kilometru rādiusu. Iespējams, būrus izliks arī Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas parkos, jo vecākās mežaudzēs ir vairāk peļu, kurmju, ciršļu, kas ir galvenie pūču barības objekti. Pūces medī arī abiniekus, pārsvarā parastās vardes un purva vardes. Arī lielākas vaboles un citus prāvus kukaiņus un sliekas.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.1
Alūksne +14.0
Daugavpils +19
Saldus +18
Liepāja +16.7
Jelgava +17
Ventspils +16.8
Limbaži +16
Madona +17
Rēzekne +16
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+