×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Valmierā rīko starptautisku mākslas plenēru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 29. jūnija līdz 5. jūlijam Valmierā norisināsies starptautisks mākslas plenērs ar tēmu “Cilvēks – ceļš – mājas”, LA.lv uzzināja novada domē.

Plenēru organizē Valmieras muzejs un Valmieras Mākslas vidusskola sadarbībā ar biedrību “Valmieras un Giterslo reģionu sadarbībai”. Tajā piedalīsies pieci mākslinieki no Vācijas un vairāki no Valmieras, Rūjienas un Mazsalacas.

Vāciju plenērā pārstāvēs Beate Freier-Bongerca (zīmējumi, objekti), Volfganga Melūns (gleznas), Jergs Špētigs (skulptūras, metālmāksla un gleznas), Zuzanne Kinski (gleznas, zīmējumi) un Herberts Kramers (performance, vārdu mākslinieks). Savukārt Latvijas mākslinieku talantu parādīs Aivars Benužs, Iveta Gudeta, Antra un Jānis Galzoni un citi.

Novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane stāsta, ka, viesojoties Valmierā, ikviens mākslinieks Valmieras Mākslas vidusskolā varēs izvēlēties sev ērtāko un iedvesmojošāko darbnīcu, kur piecas dienas noritēs darbs pie mākslasdarbu radīšanas.

“Ideja organizēt starptautisku mākslas plenēru radās jau pērn, kad četri mūsu puses mākslinieki devās uz Giterslo Vācijā. Mēs esam sapratuši, ka mums ir jārūpējas par māksliniekiem, jo viņi uztur dzīvu Latvijas kultūrvidi un mākslas pasauli. Mums jādod viņiem radošais uzrāviens, jo ikdienas darbos māksliniekiem sev atliek maz laika, viņi var izdegt. Tādēļ šajā plenērā mākslinieki katru dienu darbosies vien dienas pirmajā pusē, bet pēcāk smelsies enerģiju un iedvesmu, baudot Latviju,” skaidro Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja/direktora vietniece Guna Medne.

Plenēra laikā mākslinieki brauks vērot saulrietu jūrā pie Tūjas, iepazīs Valmieru, viesosies Rūjienā un Cēsīs, kā arī izzinās latviešu tradīcijas kopā ar tradīciju kopu “Griezes”.

Plenēra laikā 1. jūlijā plkst. 16 Valmieras muzeja Izstāžu nama 1. stāvā atklās Vācijas mākslinieka Jerga Špētiga darbu izstādi, kas būs apskatāma līdz 26. jūlijam, savukārt 4. jūlijā ikvienam valmierietim un pilsētas viesim būs iespēja aplūkot plenēra laikā tapušos darbus īpašā izstādē Valmieras pilsdrupās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+