×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
31. maijs, 2012
Drukāt

Valmiera sauc mājās Krūmiņu

varis-krumins-004-large

Basketbola kluba “Valmiera” galvenais treneris nākamajā sezonā būs Varis Krūmiņš, kurš pēc piecu gadu pārtraukuma atgriežas savā dzimtajā pilsētā.

Līgums ar Krūmiņu parakstīts uz nākamo sezonu ar iespēju to pagarināt, informē kluba vadība. Krūmiņš Valmieras basketbolā strādājis no 1983. Līdz 2007. gadam, šajā laikā par labiem basketbolistiem izaudzinot daudzus Valmieras un apkārtnes puikas. No 1997. līdz 2007. gada gadam Krūmiņš bija BK “Valmiera” galvenais treneris un tieši viņa vadībā vidzemnieki sasnieguši labākos sasniegumus, divreiz izcīnot LBL bronzas medaļas un 2004. gadā iekļūstot FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas četru labāko komandu skaitā. Turklāt šo gadu laikā Krūmiņš 11 reizes vadījis dažādas Latvijas jauniešu izlases, kuras valmierieša vadībā sasniegušas augstākos sasniegumus.

Pirms pieciem gadiem Krūmiņš tā brīža Valmieras basketbola vadībai vairs nebija vajadzīgs, turklāt savas pilsētas basketbola leģendai aizmirsa pateikt arī pieklājīgu paldies. Līdz pērnajai vasarai Krūmiņš strādāja Jelgavas “Zemgales” komandā, aizvadītajā sezonā turpat no Valmieras netālajā Igaunijas robežpilsētā Valgā. Kā saka pats – īsti vairs nav ticējis iespējais atgriezties Valmieras basketbolā. Tikmēr Valmierā treneri nākuši un gājuši, trūkusi stabilitāte un koncepcija, kas vēlreiz ļautu aizsniegties līdz Latvijas čempionāta medalām. Aizvadīto sezonu BK “Valmiera” sāka art Ainaru Zvirgzdiņu, sāka veiksmīgi, tomēr sezonas vidū pēc vairākiem komandas zaudējumiem šī sadarbība tika pārtraukta. Vēl neveiksmīgāka bija horvātu trenera Zorana Kalpiča viesošanās Valmierā – zaudējumu vairāk kā uzvaru, kam punktu pielika izstāšanās LBL čempionāta ceturtdaļfinālā. Gaidīts tika daudz vairāk un šāda izgāšanās kluba vadībai beidzot likusi saukt mākjās savus labākos kadrus.

Protams, ir patīkami atgriezties pilsētā un darbavietā, kurai esmu ziedojis vairāk kā 20 savas dzīves gadus. Sajūtas viennozīmīgi ir lieliskas. Neko dzīvē nevar paredzēt un nekad nesaki nekad. Kādreiz neticēju, ka atgriezīšos, bet nu esmu atgriezies. Viss man ir pazīstams, nekas te nav svešs. Šobrīd esmu uzkrājis vēl lielāku pieredzi un zināšanas strādājot citos klubos un domāju, ka panākumi neizpaliks. Prieks, ka tieši basketbola klubs Valmiera izteica šādu piedāvājumu. Esmu pārliecināts, ka mums kopā izdosies sasniegt labus rezultātus!” treneris Varis Krūmiņš ir priecīgs par savu atgriešanos Valmierā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+