×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
23. janvāris, 2017
Drukāt

Valmierā skanēs Ziemas mūzikas festivāls “Dievišķais un pasaulīgais”

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ, no 25. līdz 27. janvārim Valmierā skanēs XXVI Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls “Dievišķais un pasaulīgais”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Cikls atklās stāstu par cilvēka un mūzikas mijiedarbību. Arī koncerti būs dažādām gaumēm – gan akadēmiskā mūzika, gan pasaulīgā – grupa “Keksi”, bigbends “Valmieras puikas” un citi.

Festivālu 25.janvārī plkst. 17 pie tirdzniecības centra “Valleta” ieskandinās leijerkastnieka Gata Grīnberga koncerts, sasaistot senos laikus, kad šī instrumenta skaņa iedzīvotājiem bija ierasta, ar mūsdienām. No plkst. 11 Valmieras Kultūras centrā un Valmieras Mūzikas skolā norisināsies arī 22.Starptautiskais jauno pianistu konkurss, bet plkst. 18 izskanēs laureātu koncerts un apbalvošana.

“27. janvārī Volfgangam Amadejam Mocartam būs 251. gadadiena. Ziemas mūzikas festivāla vadmotīvs ir tapis, iedvesmojoties no amerikāņu rakstnieka Deivida Veisa romāna par Mocarta dzīvi un viņa laiku “Dievišķais un pasaulīgais” – 18. gadsimta otrā puse, kad ģeniālais komponists “uzplauka”,” stāsta Liene Circene-Ziemele, Valmieras Mūzikas skolas direktores vietniece.

Otrajā festivāla dienā, 26. janvārī, interesenti plkst. 15 Valmieras 5.vidusskolā aicināti apmeklēt Zīmējumu teātra izrādi “Skaistākā lieta pasaulē” (ieeja bez maksas). Tajā piedalīsies čellists Māris Ziemelis, gleznotāja Ingrīda Ivane un stāstnieks Varis Klausītājs. Savukārt plkst. 18 Valmieras 5.vidusskolā koncertā ar trim daļām – “Šūpulis”, “Rotaļa” un “Skola” – uzstāsies pašmāju, kaimiņu un ārzemju lieli un mazi mūziķi (ieeja bez maksas). Vakaru vadīs aktieris, režisors, kā arī klarnetists un saksofonists Varis Klausītājs.

Festivāla noslēguma dienā, 27. janvārī, plkst. 18 koncertā Valmieras Kultūras centrā uzstāsies Valmieras Mūzikas skolas koris “SolLaRe”, tenors Mati Tuti (Igaunija), pianiste Liene Circene-Ziemele, pianists Mihails Dančenko (Vācija), flautiste Liene Dobičina, kā arī laikmetīgās dejas priekšnesumu sniegs Guna Mangusa (ieeja bez maksas). Klausītājiem tā būs iespēja baudīt pasaules klases mūziķu sniegumu.

Savukārt plkst. 22 Valmieras Kultūras centra skatuvi rībinās bigbends “Valmieras puikas”, uzstāsies Kocēnu jauktā kora “Imera” vokālā grupa, soliste Elīna Čampere, Kristaps Kiršteins, Elīna Krastiņa un citi mūziķi. Minūti pirms pusnakts, plkst. 23.59, sāksies grupas “Keksi” koncerts, dāvinot īpašu enerģijas lādiņu un aicinot izkustēties mūzikas ritmos. Biļetes cena gan uz katru koncertu atsevišķi, gan arī apmeklējot abus koncertus, 3 eiro.

XXVI Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu organizē Valmieras Mūzikas skola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+