×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Valmierā ūdens līmenis Gaujā stabilizējies

Foto - LETAFoto - LETA

Trešdien deviņos rītā Valmierā ūdens līmenis Gaujā paaugstinājies līdz 4,94 metriem, kas ir 13 centimetru (cm) virs 2010.gada palu maksimālās atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Pēdējo stundu laikā ūdens līmenis ir visai stabils, tas vairs strauji nepaaugstinās. Upes augštecē pie Velēnas jau piekto dienu turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās, pēdējā diennaktī tas krities par aptuveni 20 cm. Upes lejtecē pie Carnikavas ūdens līmenis paaugstinājies par trim centimetriem.

Sagaidāms, ka Valmierā drīzumā sāksies pakāpeniska palu ūdeņu atkāpšanās, savukārt Cēsīs, Siguldā, Ādažos un Carnikavā gaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās Gaujā un plašāku palieņu applūšana.

Daugavā pie Krāslavas ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā krities par septiņiem centimetriem, Daugavpilī – par vienu centimetru. Pie Līvāniem un Jēkabpils ūdens saglabājas nemainīgi augstā līmenī, bet arī šeit drīzumā sāksies plūdu atkāpšanās, tā notiks lēni – vairāku dienu garumā.

Aiviekstē pie Lubānas ūdens līmenis pēdējā diennaktī pakāpies par sešiem centimetriem, par diviem centimetriem pārspējot 2010.gada palu maksimālo atzīmi. Pārējās Latvijas upēs turpinās ūdens līmeņa pazemināšanās vai nelielas tā svārstības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+