Kultūra
Kultūrpolitika

Valmiera uzņems Latvijas Nedzirdīgo savienības amatiermākslas festivālu0

Publicitātes foto

Sestdien, 2. jūnijā, Valmieras centru piepildīs sarunas zīmju valodā, jo nedzirdīgie cilvēki no visas Latvijas, kā arī viesi no Baltijas valstīm pulcēsies uz Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) 22. amatiermākslas festivāla “Stūru stūriem tēvu zeme”, informē rīkotāji.

Valmiera jau trešo reizi uzņems nedzirdīgo amatiermākslas festivālu, kas katru vasaru notiek kādā no Latvijas pilsētām, kur ir nedzirdīgo biedrība. Šoreiz festivāla programma veltīta Latvijas simtgadei. Pasākums būs vizuāli interesants un saistošs, un uzrunās ne tikai nedzirdīgo, bet arī dzirdīgo sabiedrības daļu, sola rīkotāji.

Festivālā piedalīsies astoņi Latvijas Nedzirdīgo savienības biedrību kolektīvi, kas iepriecinās skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju un pantomīmu. Šajā festivālā piedalīsies arī nedzirdīgie amatiermākslinieki no Baltijas valstīm.

Šovasar festivāla programmā ir paredzēts nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu lielkoncerts, kas sāksies plkst. 13, un nedzirdīgo amatu meistaru darbu izstāde, ko varēs apskatīt no plkst. 12 līdz 17 Valmieras kultūras centrā.

“Pirms lielkoncerta plkst. 12.15 sāksies festivāla nedzirdīgo amatiermākslinieku un viesu gājiens pa Valmieras pilsētas centra ielām, tā pievēršot valmieriešu un pilsētas viesu uzmanību nedzirdīgo kultūrai. Tas notiek katru gadu, jau 22 gadus pēc kārtas un ir neatņemama festivāla sastāvdaļa,” stāsta LNS pārstāve Brigita Lazda.

Šoreiz gājiens būšot īpašs, jo to pavadīs Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls” un tajā piedalīsies Valmieras pilsētas Domes vadība.

Tieši Valmierā 1996. gadā notika pirmais Nedzirdīgo amatiermākslinieku festivāls. Kopš tā laika festivāls katru gadu notiek citā Latvijas pilsētā, kurā ir nozīmīga nedzirdīgo kopiena. Tas iecerēts, lai veicinātu un saglabātu tradicionālās nedzirdīgo kultūras attīstību Latvijā; veicinātu Latvijas nedzirdīgo amatiermākslas kolektīvu un pedagogu sadarbību un pieredzes apmaiņu, kā arī visu Latvijas novadu cilvēku ar dzirdes traucējumiem radošo iniciatīvu un sociālo līdzdalību.

LA.lv