Kultūra
Mūzika

Valmierā vēl nebijis notikums – mūzikas maratons 0

Foto – Jānis Deinats

Sestdien, 20.janvārī, koncertzālē “Valmiera” ar vīru kopas “Vilki” koncertu plkst.10.00 sāksies Ziemas mūzikas festivālā vēl nebijis notikums – mūzikas maratons. Visas dienas garumā dziedās un instrumentus spēlēs ap 200 dalībnieku, portālu la.lv informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Programma ir ļoti “blīva”. Tā sadalīta blokos, lai, skatītājam pievienojoties jebkurā sev ērtā laikā, būtu iespējams dzirdēt dažādus skanējumus, izbaudot latviešu mūzikas bagātību,” sola rīkotāji.

Maratonā piedalīsies mūzikas skolu audzēkņi un skolotāji no Valmieras, Smiltenes, Rūjienas un Valkas. Tāpat Valmierā viesosies arī Pelvas Mūzikas skolas (Igaunija) tautas mūzikas ansamblis, Panevēžas Mūzikas skolas (Lietuva) stīgu orķestris un koklētāju ansamblis.

Skanēs tautasdziesmu apdares, Latvijas komponistu skaņdarbi. Savukārt ārzemju viesi izpildīs gan latviešu, gan savas tautas mūziku.

Maratona un Ziemas mūzikas festivāla izskaņā, plkst.21.00, koncertzālē “Valmiera” uzstāsies ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”.

Saistītie raksti

“Dienu sāksim ar folkloru. Ar vīru kopas “Vilki” karavīru dziesmām godināsim barikāžu atceri. Savukārt festivālu noslēgsim ar populāro mūziku – grupas “Ducele” koncertu, kas savām dziesmām piešķir nedaudz “sinepju asuma”. Ziemas mūzikas festivālā aicinām mūziku baudīt, saskatot, cik bagāta ir mūsu kultūra. Uzsvaru liekam arī uz izglītošanos un ieinteresēšanu mūzikā – ne tikai baudīt, bet to arī apgūt,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

“Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē” – šī gada vadmotīvs Ziemas mūzikas festivālam. Tas aicina baudīt gan latviešu klasiķu daiļradi, gan sajust barikāžu ugunskuru siltumu, klausoties vīru kopas “Vilki” karavīru dziesmās, gan piedalīties lekcijās, muzikālā viktorīnā, pat mūzikas maratonā. Plašāka programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv.

Festivāla norišu apmeklējums ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
“Brīnumskapis” rīko balli Melngalvju namā
17 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Kārļa Zāles “Karavīrs” pēc gadu desmitu prombūtnes atgriežas mājās
17 stundas
LE
LETA
Kultūra
Liepājā valsts simtgadē skanēs pilsētas komponistu dziesmas
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
10 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
12 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
8 stundas