×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Valmierā vēl nebijis notikums – mūzikas maratons

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Sestdien, 20.janvārī, koncertzālē “Valmiera” ar vīru kopas “Vilki” koncertu plkst.10.00 sāksies Ziemas mūzikas festivālā vēl nebijis notikums – mūzikas maratons. Visas dienas garumā dziedās un instrumentus spēlēs ap 200 dalībnieku, portālu la.lv informēja Valmieras pilsētas pašvaldība.

“Programma ir ļoti “blīva”. Tā sadalīta blokos, lai, skatītājam pievienojoties jebkurā sev ērtā laikā, būtu iespējams dzirdēt dažādus skanējumus, izbaudot latviešu mūzikas bagātību,” sola rīkotāji.

Maratonā piedalīsies mūzikas skolu audzēkņi un skolotāji no Valmieras, Smiltenes, Rūjienas un Valkas. Tāpat Valmierā viesosies arī Pelvas Mūzikas skolas (Igaunija) tautas mūzikas ansamblis, Panevēžas Mūzikas skolas (Lietuva) stīgu orķestris un koklētāju ansamblis.

Skanēs tautasdziesmu apdares, Latvijas komponistu skaņdarbi. Savukārt ārzemju viesi izpildīs gan latviešu, gan savas tautas mūziku.

Maratona un Ziemas mūzikas festivāla izskaņā, plkst.21.00, koncertzālē “Valmiera” uzstāsies ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”.

“Dienu sāksim ar folkloru. Ar vīru kopas “Vilki” karavīru dziesmām godināsim barikāžu atceri. Savukārt festivālu noslēgsim ar populāro mūziku – grupas “Ducele” koncertu, kas savām dziesmām piešķir nedaudz “sinepju asuma”. Ziemas mūzikas festivālā aicinām mūziku baudīt, saskatot, cik bagāta ir mūsu kultūra. Uzsvaru liekam arī uz izglītošanos un ieinteresēšanu mūzikā – ne tikai baudīt, bet to arī apgūt,” stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba.

“Ar saknēm zemē un mūziku dvēselē” – šī gada vadmotīvs Ziemas mūzikas festivālam. Tas aicina baudīt gan latviešu klasiķu daiļradi, gan sajust barikāžu ugunskuru siltumu, klausoties vīru kopas “Vilki” karavīru dziesmās, gan piedalīties lekcijās, muzikālā viktorīnā, pat mūzikas maratonā. Plašāka programma skatāma Valmieras mājaslapā www.valmiera.lv.

Festivāla norišu apmeklējums ir bez maksas, vietu skaits ir ierobežots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+