foto – bkjekabpils.lv (Lāsma Irša)

Valmierai piektā, Jēkabpilij otrā 0

LBL čempionātā savu uzvaru sēriju turpināja “Valmiera/Ordo” komanda, bet pie otrās uzvaras tika BK “Jēkabpils”.
Turnīra tabulas pretpolu “Valmiera/Ordo” un “LU” studentu spēlē vidzemnieki uzvarēja trīs no četriem spēles nogriežņiem un mača izskaņā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Tomēr izgāztā otrā ceturtdaļa (10:23) gādāja par intrigu ilgāk, kā šķita spēles sākumā. “Valmiera/Ordo” komanda kārtējo reizi izmantoja savu pārsvaru groza tuvumā, no tuvas distances gūstot 36 punktus (studentiem tikai astoņi) un uzvarot cīņu par atlēkušajām bumbām. “Valmiera/Ordo” komandai tā ir jau piektā uzvara, tādēļ ar īpašu nepacietību tiks gaidīt Ainara Zvirgzdiņa komandas viesošanās 7. novembrī Ventspilī.
BK “Jēkabpils” komandā divu amerikāņu nomaiņa pret diviem lietuviešiem komandas spēli padarījusi agresīvāku un sapurinājusi vēl vienu amerikāni Taileru Larsonu. Viņam spēle pret “Barons/LDz” komandu bija līdz šim veiksmīgākā ar 27 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām. “Mums ļoti vajadzēja šo uzvaru, laukumā bija jāatdod viss un mēs to paveicām,” amerikānis pēc spēles uzsvēra, ka komanda pēc neveiksmīgā sezonas sākuma ir gatava daudz augstākiem mērķiem. Tiesa, sestdienas vakarā katrā no puslaikiem laukumā bija dažādas Jēkabpils komandas. Pirmajā tika gūti 23 punkti, otrajā 47. Pēc pārtraukuma jēkabpilieši ar agresīvu aizsardzību un ātriem uzbrukumiem parādīja, kādu basketbolu tās treneris Igors Miglinieks cer redzēt regulāri.
“Barons/LDz” sastāvā pēc savainojumu izārstēšanas atgriezās amerikānis Karls Hips un Roberts Mednis, savainojuma dēļ sezonas sākumā maz spēlējis arī pērn labu sezonu Jūrmalā aizvadījušais Artūrs Ausējs. Tomēr komandas spēlē problēmu ir daudz un to atrisināšana Agrim Galvanovskim nebūs ātra.
Pastiprinājumu meklē arī citas komandas. BK “Ogre” piesaistījuši Jēkabpilī sevi neapliecinājušo 2,08 metrus garo amerikāņu centra spēlētāju Džuliusu Brūiksu, kurš iepriekšējā sezonā spēlēja Igaunijas čempionātā Rakveres “Tarvas” komandā. Svētdien ogrēnieši spēlēs Liepājā.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

LBL ČEMPIONĀTS
BK “Jēkabpils” – “Barons/LDz” 70:55
(6:12, 23:23, 44:32). Larsons 27+9AB, Kumpis 13+10AB, Rutkausks 10; Hips 11, Zonne 10, Kolimons, Freimanis pa 8.
“Valmiera/Ordo” – “Latvijas Universitāte” 80:65 (27:11, 37:34, 62:55). Jonāts 25+10AB, Aigars Šķēle 13, Kaufmanis 12; Eiduks 16, Lasenbergs 14, Rēķis 10.
Tabulā: 1. “Valmiera/Ordo” 5-0, 2. BK “Ventspils” 6-1, 3. “Liepāja/Triobet” 4-1, 4. BK “Jelgava” 2-2, 5. BK “Ogre” 2-2, 6. “Valka/Valga” 1-1, 7. BK “Jēkabpils” 2-3, 8. “Jūrmala/Fēnikss” 2-4, 9. “Barons/LDz” 1-5, 10. “VEF Rīga” 0-1, 11. “LU” 0-4.