×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
31. janvāris, 2012
Drukāt

Valmierai Zvirgzdiņu nevajag, Jūrmalā piedāvās sadarbību

Foto: LETAFoto: LETA

BK “Valmiera”, pamatojoties uz kluba četriem zaudējumiem LBL čempionāta janvāra spēlēs, nolēmuši pārtraukt sadarbību ar galveno treneri Ainaru Zvirgzdiņu.

“BK Valmiera” kluba vadība trenera nomaiņu uzskata par likumsakarīgu, jo komandas sniegums pēdējā mēneša laikā, kurā tika piedzīvoti zaudējumi arī pret abām studentu komandām, nav vērtējams kā apmierinošs, teikts kluba izplatītajā paziņojumā. “Pēdējo spēļu laikā dažādu faktoru ietekmē bija pazudis komandas pavediens. Mēs tomēr esam profesionāls klubs un zaudējumi pret studentu komandām, turklāt divi trīs nedēļu laikā, nav pieļaujami. Vēlos pateikt paldies Ainaram Zvirgzdiņam par ieguldīto darbu Valmieras basketbola attīstībā. Tiešām bija patīkami sastrādāties ar tik augstas klases speciālistu, kura vadībā tika izcīnītas arī vairākas uzvaru sērijas un līdz ar to sagādāts gandarījums mūsu kluba faniem un atbalstītājiem. Vēlam veiksmi viņa turpmākajā karjerā!”, situāciju komentējis Valmieras komandas ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš.

“Tāds ir trenera darbs un tā ir normāla situācija. Mans princips ir šādās situācijās iztikt bez liekiem komentāriem un nežēloties par to, kas ir vai nav bijis. Lai Valmieras komandai veicas arī turpmāk,” saka Ainārs Zvirgzdiņš. Par tuvākiem vai tālākiem plāniem trenerim skaidrība pagaidām nav. Iespējams, februārī Zvirgzdiņš dosies uz Krieviju, kur pirmā kopā sanākšana paredzēta šis valsts sieviešu izlases kandidātēm. Kā jau rakstīts, Zvirgzdiņš nākamajā vasarā būs Krievijas sieviešu izlases konsultants.

Valmieras un Zvirgzdiņa sadarbība beigusies ar abpusēji koleģiāliem veiksmes vēlējumiem. Diez vai tikpat saskanīga bija abu pušu sadarbības virtuves puse. Kluba vadība nodarbojās ar sastāva komplektācijas jautājumiem un tie ne vienmēr bijuši veiksmīgi. Gatavojoties sezonai, Zvirgzdiņš neslēpa, ka treniņos normālam darba traucē spēlētāju iztrūkums, jo nodarbībās bieži nebija pat desmit spēlētāji. Tai pat laikā uz jebkuru jautājumu par iespējamiem papildinājumiem trenera atbilde visus šos mēnešus bija vienveidīga – tā nav mana kompetence un par kluba darbības finansiālo pusi man nav nekāda informācija. Visdrīzāk, ka abas puses iecerētā sasniegšanai redzēja dažādus ceļus un ja šīs intereses nesaskan, cieš arī komandas rezultāti. Tomēr sezonas sākums valmieriešiem izdevās veiksmīgs – LBL čempionāta tabulā komanda ir iekārtojusies tūdaļ aiz abiem lielklubiem VEF Rīga” un BK “Ventspils”, Baltijas līgas izaicinājuma kausa izcīņā ir sasniegts ceturtdaļfināls. Janvārī komandu papildināja Ingus Bankevics, līdz pagājušajai nedēļai Valmierā bija arī Ernests Kalve, joprojām ierindā ir jaunie spēlētāji – šķietami labas starta pozīcijas un pietiekams spēlētāju materiāls. Tai pat sastāva komplektācijas ziņā Valmieru pašlaik var likt vienā kategorijā ar abām augstskolu komandām, Jelgavu, Liepāju. Atsevišķās pozīcijās – pat zemāk. Vai treneru maiņa nesīs pozitīvas emocijas un pārmaiņas Valmieras komandas spēlē, rādīs sezonas izšķirošo cīņu daļa. Jaunā trenera meklējumos Valmierā neizslēdz iespēju vērt skatu arī aiz Latvijas robežām.

Tikmēr Zvirgzdiņa telefons ir ieslēgts un tajā jau ir atskanējis vai tuvākajā laikā atskanēs Jūrmalas kluba vadības zvans. “Ainārs ir mūsējais, jūrmalnieks, viņš ir mūsu cilvēks un, protams, mēs viņu redzam kā Jūrmalas komandas galveno treneri un noteikti uzrunāsim. Uzskatu, ka Zvirgzdiņš ir starp Latvijas labākajiem trīs treneriem un mums šāda speciālistas palīdzība būtu noderīga jebkādā statusā. Tomēr ne vienmēr pietiek ar vienas vai otras puses vēlmēm. Ir daudz dažādu zemūdens akmeņu. Piemēram, finansiālā puse, iespējamais Zvirgzdiņa darbs ar Krievijas sieviešu izlasi. Taču uzrunāsim noteikti!,” atklāj “Jūrmala/Fēnikss” kluba prezidents Jānis Drulle. Vai jūrmalnieks Zvirgzdiņš ir gatavs dalīties ar padomu savas pilsētas komandā un basketbolā? “Vēl neviens neko piedāvājis nav,” nosmej treneris un piebilst: “Jūrmalas basketbolam esmu gatavs palīdzēt vienmēr un vienalga kādā statusā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+