“Valmiera”/ORDO basketbolisti BBL pusfinālā atzīst TU/”Rock” pārākumu 0

“Valmiera”/ORDO komanda “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) pusfināla duelī arī trešdien atbildes spēlē atzina Igaunijas kluba TU/”Rock” pārākumu.
“Valmiera”/ORDO trešdien savā laukumā ar rezultātu 68:75 (18:22, 17;25, 17:11, 16:17) zaudēja TU/”Rock” vienībai.
Pirmajā spēlē “Valmiera”/ORDO cieta neveiksmi izbraukumā ar 64:68, līdz ar to divu spēļu summā TU/”Rock” guva panākumu ar 143:132. Līdz ar to Latvijas klubs Baltijas līgā turpinās cīņu par trešo vietu, kur pretī stāsies Lietuvas komanda Panevēžas “Lietkabelis”.
Pusfināla atbildes mačā Valmieras komandas rindās ar 21 punktu rezultatīvākais bija Armands Šķēle, 12 pievienoja brālis Aigars Šķēle, bet 11 iemeta Mārtiņš Laksa.
TU/”Rock” sastāvā 18 punktus guva Evalds Zabs, bet 17 iemeta Tanels Soks.
Valmierieši otrās ceturtdaļas laikā nokļuva iedzinējos šajā mačā ar 13 punktiem, taču turpinājumā šo starpību izdevās samazināt. Ceturtās ceturtdaļas ievadā laukuma saimnieki guva septiņus punktu pēc kārtas un izvirzījās vadībā pirmo reizi kopš mača sākuma.
Turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā un trīs minūtes līdz spēles beigām rezultāts bija neizšķirts 65:65, taču tad minūtes laikā TU/”Rock” iemeta divus trīspunktu metienus, kas Igaunijas komandai deva jau desmit punktu pārsvaru divu spēļu summā.
TU/”Rock” atlikušajā laikā nosargāja uzvaru un iekļuva finālā, kur Igaunijas komandai pretī stāsies iepriekšējo divu gadu BBL čempione “Šiauliai” no Lietuvas.
“Valmiera”/ORDO vienība pirmo reizi kluba vēsturē sasniedza BBL pusfinālu, savukārt iepriekšējās trīs sezonas valmierieši apstājās jau astotdaļfināla stadijā.
Jau ziņots, ka otrdien otra pusfināla pāra atbildes spēlē “Šiauliai” izbraukumā ar 91:79 pieveica “Lietkabelis”, divu spēļu summā gūstot panākumu ar 168:146.