“Valmiera”/ORDO basketbolisti pirmo reizi kluba vēsturē iekļūst BBL pusfinālā 0

“Valmiera”/ORDO komandas basketbolisti piektdien ne tikai nosargāja desmit punktu pārsvaru pēc pirmā mača, bet guva uzvaru arī atbildes cīņā un divu spēļu summā uzvarēja Lietuvas komandu Pasvāles “Pieno žvaigždes”, pirmo reizi kluba vēsturē iekļūstot “Triobet” Baltijas Basketbola līgas (BBL) pusfinālā, kur viņus gaidīs duelis ar Igaunijas klubu TU/”Rock”.
“Valmiera”/ORDO vienība piektdien BBL ceturtdaļfināla atbildes spēlē savā laukumā uzvarēja ar 80:78 (22:23, 17:20, 23:18, 18:17), bet divu spēļu summā bija pārāka ar 161:149.
Uzvarētājiem komandas kapteinis Artūrs Bērziņš guva 17 punktus, Mārtiņš Laksa sameta 15, bet Kvameins Mičels, kuram šī bija pirmā spēle jaunajā vienībā, debijā atzīmējās ar 12 punktiem. Pa desmit punktiem katrs sameta brāļi Armands un Aigars Šķēles. Lietuvas klubā Andrijs Agafonovs guva 15, bet Deriks Lovs 13 punktus.
Kā zināms, ceturtdaļfināla pirmajā spēlē valmierieši pirms nedēļas cīņas gaitā spēja iekrāta pat 28 punktu pārsvaru, tomēr beigās uzvarēja ar 81:71.
Spēles sākumā labāki bija viesi, kuri sestajā minūtē atradās vadībā ar 15:9, tomēr “Valmiera”/ORDO ar septiņu punktu izrāvienu ātri atspēlējās un pēc pirmā spēles nogriežņa zaudēja tikai ar punktu. Līdzīgs scenārijs bija arī otrajā ceturtdaļā, kurā “Pieno žvaigždes” pietuvojās viena metiena attālumā no līdzsvara divu spēļu summā (39:31), tomēr arī šoreiz valmierieši pretiniekus tālāk neatlaida un ar diviem precīziem tālmetieniem starpību samazināja. Tiesa, pēc pirmā puslaika “Valmiera”/ORDO komanda atradās iedzinējos ar 39:43.
Trešās ceturtdaļas sākums laukuma saimniekiem nebija veiksmīgs un “Pieno žvaigždes” cīņas 24.minūtē spēja panākt sev cerīgo 51:42, taču nākamās trīs minūtes “Valmiera”/ORDO aizvadīja teicami, ne tikai atspēlējoties, bet ar diviem Mičela realizētiem soda metieniem izvirzoties arī vadībā ar 54:53. Viena punkta pārsvars valmieriešiem piederēja arī pirms pēdējām desmit minūtēm, kurās viņi tikai divas reizes nonāca iedzinējos ar vienu punktu, beigās izcīnot uzvaru spēlē un drošu panākumu divu spēļu summā.
Pēdējos trīs gadus Valmieras klubs cieta neveiksmes BBL astotdaļfinālā.
Trešdien notika vēl viena ceturtdaļfināla atbildes spēle, kurā divu Lietuvas klubu duelī Panevēžas “Lietkabelis” savā laukumā ar 64:59 (19:21, 15:8, 10:21, 20:9) uzvarēja Ķēdaiņu “Ņevežis” un iekļuva četru labāko komandu pulkā. Divu spēļu summā “Lietkabelis” svinēja panākumu ar 148:120 un pusfinālā tiksies ar “Šiauliai” un “Jēkabpils” pāra uzvarētājiem.
Jau ziņots, ka pirmdien “Valmiera”/ORDO papildināja sastāvu ar amerikāņu saspēles vadītāju Mičelu, kurš šo sezonu sāka vicečempionē “Ventspils” komandā. Ar šo papildinājumu Valmieras komanda noslēgusi šīs sezonas sastāva komplektāciju.