×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. jūnijs, 2016
Drukāt

“Valmiera/Ordo” jaunais treneris Uvis Helmanis: Mani apmierina kluba ambīcijas

foto - Ģirts Gertsons (liepajaslauvas.lv)foto - Ģirts Gertsons (liepajaslauvas.lv)

Latvijas Basketbola līgas aizvadītās sezonas čempionvienību “Valmiera/ORDO” turpmākos divus gadus vadīs latviešu speciālists Uvis Helmanis, kurš iepriekšējās trīs sezonas pavadījis Liepājas komandas galvenā trenera amatā.

“Lēmums par pievienošanos Valmieras komandai it nemaz nebija sarežģīts, jo, pirmkārt, pievienojos iepriekšējās sezonas čempioniem un, otrkārt, komandai un klubam ar izteiktām ambīcijām un augstiem mērķiem, kas mani ļoti apmierina un saskan ar maniem profesionālajiem mērķiem. Pievienojoties Valmierai, es arī savas ambīcijas paceļu citā līmenī,” pauda “Valmiera/ORDO” galvenais treneris Uvis Helmanis. Vaicājot par iemesliem, kas veicināja lēmuma pieņemšanu, Helmanis uzteic Valmieras basketbola vidi un skaidro: “Ļoti svarīgs faktors ir tas, kas notiek pilsētā – basketbols ir viens no galvenajiem sporta veidiem ar ļoti senām tradīcijām un var redzēt, ka visa pilsēta dzīvo līdzi notikumiem. Basketbolu Valmierā ļoti mīl – tā vide un atmosfēra, fanu atbalsts veido arī sava veida spiedienu un atbildību nepievilt līdzjutējus.”

‘’Mans mērķis ir censties noturēt komandas uzsākto ceļu un, protams, atkārtot iepriekšējās sezonas iznākumu, un tiekties pēc cīņas par zelta medaļām, bet konkrētākus mērķus izvirzīsim vēlāk, kad redzēsim gan savu, gan pretinieku komandu komplektāciju un varēsim novērtēt mūsu spēkus,’’ par nākamās sezonas mērķiem stāsta Helmanis

Treneris Helmanis, kura vadītās komandas pazīstamas ar agresīvu spēles stilu un nepiekāpīgu cīņu laukumā, karjeru uzsāka 2010. gadā “Barons” sastāvā, bet sezonas otrajā pusē pārcēlās uz Polijas komandu “Energa Czarni”. No 2011. līdz 2013. gadam speciālists bija “VEF Rīga” trenera asistents, izcīnot divus Latvijas čempiontitulus, bet 2013. gadā Helmanis pārņēma “Liepāja/Triobet” komandas vadību, kur pavadīja pēdējās trīs sezonas. 2016./2017.gada sezonu Helmanis uzsāks vadot “Valmiera/ORDO” komandu. Treneru korpusā Helmaņa palīgs būs Gatis Melderis.

Spēlētāja karjeras laikā spēka uzbrucējs Helmanis bijis viens no vadošajiem Latvijas basketbolistiem. Latvijas izlasē viņš vēl joprojām ir pārliecinošs rekordists aizvadīto spēļu (184) skaita ziņā un ir otrais visu laiku rezultatīvākais izlases spēlētājs ar 1585 gūtiem punktiem. Profesionālajā karjerā Helmanis pārstāvējis dažādas Latvijas komandas, kā arī vairākus gadus spēlējis Polijas un Vācijas čempionātos. Spēlētāja karjeras panākumu sarakstā ir gan Polijas (2001), gan Vācijas (2005) čempionu tituli, kā arī divi Latvijas čempionu tituli (1999 un 2010).

„Valmiera/ORDO” ģenerālmenedžeris Mārtiņš Bērziņš: “Līgums ar aizvadītās sezonas galveno treneri Robertu Štelmaheru beidzās līdz ar sezonas beigām un, protams, mēs bijām ieinteresēti sadarbību turpināt, tomēr, saprotot reālo situāciju gan attiecībā uz kluba mērķiem, kas neparedzēja startu Eiropas kausos, gan finansiālās iespējas un Roberta vēlmi izmēģināt spēkus trenera darbā ārpus Latvijas, pie vienošanās nonākt nebija iespēju. Tālāk Uvis Helmanis bija mūsu prioritāte numur viens, lai arī kandidātu lokā bija vēl vairāki Latvijas basketbola speciālisti. Par visiem jautājumiem mūsu viedoklis ar Uvi sakrita un salīdzinoši ātri spējām vienoties par sadarbību uz divām sezonām. Ļoti augsti vērtēju viņu gan kā personību, gan kā treneri, kurš pēdējās trīs sezonās ar visai ierobežotām iespējām spēja sasniegt labus rezultātus Liepājā, un, kas nav mazsvarīgi, labā līmenī strādā arī ar jaunajiem spēlētājiem, dodot tiem iespēju lielajā basketbolā.”

“Valmiera/ORDO” koptreniņus, gatavojoties sezonai, uzsāks augusta sākumā. Uvja Helmaņa vadītajai komandai šobrīd ir līgumi ar Jāni Kaufmani, Raimondu Gabrānu, Haraldu Kārli, Ervīnu Jonātu, LBL finālsērijas vērtīgāko spēlētāju Artūru Bērziņu, kā arī ar Edgaru Kaufmani un citiem jaunajiem spēlētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+