“Valmiera/Ordo” labi turas Baltijas līgas pusfinālā un no Tartu mājās ved tikai četru punktu deficītu 0

“Valmiera/Ordo” komanda Baltijas līgas pusfināla pirmajā spēlē Tartu ar 64:68 zaudēja “Rock” komandai, taču saglabā labās izredzes atbildes spēlē savā laukumā nākamajā trešdienā izcīnīt vietu līgas finālā.
Pirmajās minūtēs abas komandas parādīja savus spēles nodomus. “Valmiera/Ordo” laimi meklēja tuvāk grozam un trīs reizes to atrada, “Rock” atbildēja ar diviem Gerta Dorbeka tālmetieniem – kaujiniecisks 6:6 2. minūtē. Spēlē kopumā “Valmiera/Ordo” no groza apakšas guva 38 punktus, par 20 vairāk kā pretinieki, tālmetienos ievērojami pārāka bija Tartu komanda – 23/8 pret 21/3.
Turpinājumā valmieriešiem tik raiti ar punktu gūšanu nesekmējās, turpretī Dorbeks turpināja lādēt – 5. minūte pie 10:14 (Dorbekam 11 punkti!) Roberts Štelmahers sauca savu komandu uz pirmo apspriedi.
Uz brīdi spēli izedevās līdzvarot, tomēr Valmieras komandai trūka agresivitāte aizsardzībā, “Rock” pārāk viegli tika pie brīviem metieniem un ar labu precizitāti tos trāpīja. Pēc vēl viena mājinieku izrāviena situācija kļuva nepatīkama – 17:30 11. minūtē un jau otrais Štelmahera minūtes pārtraukums. Tālāk “Rock” netika laisti, bet Valmieras spēles sakārtošanai bija vajadzīgs lielais pārtraukums.
Trešajā ceturtdaļā “Valmiera/Ordo” sāka pakaļdzīšanos, joprojām meklējot uzbrukuma iespējas groza apakšā un daudz agresīvāk spēlējot aizsardzībā. 30. minūtē pēc Šķēles tālmetiena (tikai otrais no visā spēlē trīs Valmieras trāpītajiem trejačiem) atkal bija neizšķirts – 51:51. Atlikusī spēles daļa aizritēja līdzīgā cīņā, spēles galotnē mazliet pārākai izrādoties “Rock” komandai.
Spēles izskaņā “Valmiera/Ordo” par katru cenu necentās aizvest uzvaru no Tartu. Četru punktu deficīts ir pavisam niecīgs un atstāj labas iespējas atbildes spēlē trešdien gūt revanšu un iekļūt Baltijas līgas finālā. “Valmiera/Ordo” komandas vēsturē šis ir pirmais pusfināls un aptīte rodas ēdot – kāpēc lai nebūtu arī fināls?

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA
Pusfināls
Tartu “Rock” – “Valmiera/Ordo” 68:64
(24:17, 42:33, 55:53). Dorbeks 20, Hārpers 13, Soks 10; Armands Šķēle 16, Mičels 13, Blaus 12, Laksa 7, Aigars Šķēle 6, Bērziņš 4, Jonāts, Rozītis, Kaufmanis pa 2.