Kultūra
Māksla

Valmieras ainavu papildinās jauni Mākslas soliņi, arī Vilipsōna apgleznots0

Publicitātes foto

Valmieras Mākslas dienu laikā, kā ierasts, Lielās talkas dienā, 28. aprīlī plkst. 13, pilsētā tiks atklāti atkal jauni mākslinieku apgleznoti soliņi, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Gaujmalā virs ziedu uzraksta “Valmiera” ikviens interesents aicināts ieraudzīt, kādu gleznojumu uz soliņu dēļiem izveidojuši mākslinieki Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aivars Vilipsons un Aleksejs Naumovs.

“Mākslinieki pirms darba tapšanas aplūko vietu, kur soliņi tiks izvietoti, bet tas, ko atainot, ir viņu idejas, domas un izpildījums,” pauda pašvaldības pārstāve Zane Bulmeistare. Vija un Kaspars Zariņi pievērsušies dabas tēmai, soliņus “ietērpjot” tās plašumā un īpašajā noskaņā. Aivars Vilipsons valmieriešiem un pilsētas viesiem piedāvā sava “rokraksta” atainojumu pilsētvidē, šoreiz aicinot darbu ne tikai apskatīt, bet to izmantot kā ērtu atpūtas vietu. Savukārt Aleksejs Naumovs galvenokārt “tver” ainavas.

“Mākslas soliņi” Valmieras ainavu papildinās jau trešo gadu. Pērn autorus iedvesmoja tēma “Mākslas dārzs”. Pie Valmieras Mūzikas skolas jau gadu “dzīvo” Paulas Zariņas-Zēmanes, kā viņa to raksturoja, “gaišs, krāsains un plaukstošs soliņš, uz kura apmeties tā pastāvīgais iedzīvotājs – mazais cilvēciņš”. Blakus ir Jura Dimitera darbs, atainojot vienu no viņa iecienītākajiem motīviem – sērkociņus. Savukārt pie Valmieras Mākslas vidusskolas ir Andra Vītoliņa apgleznots soliņš, māksliniekam pētot cilvēku izgudrojumu un dabas mijiedarbību.

Pirmie pieci Valmieras “Mākslas soliņi” ir Signes Vanadziņas “Ķiršu lietus” pie Valmieras Kultūras centra, Elitas Patmalnieces “Nakts klusā daba” pie Valmieras pilsdrupām, Patricijas Brektes “Gaujas garšas palete” Valterkalniņā un divi Valmieras Drāmas teātra komandas apgleznoti soliņi.

LA.lv