×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Valmieras aktieriem sava «Spēlmaņu nakts»


Gada nogalē Valmieras drāmas teātrī notika ikgadējā teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja 2010./2011. gada sezonas labākos māksliniekus.


 

Labākās aktrises balvu saņēma Elīna Vāne par Natālijas un Dace Eversa par Taņas lomu izrādē “Gribu, bet baidos”. Par labāko aktieri atzīts Tālivaldis Lasmanis par Tomasa Stokmaņa lomu izrādē “Dr. Stokmanis” un Aigars Apinis par Akordeonista lomu izrādē “Gribu, bet baidos” un Aslaksena lomu izrādē “Dr. Stokmanis”. Vāne un Lasmanis par labākajiem aktieriem tika atzīti arī iepriekšējā sezonā.

Valmieras teātra režisoru Oļģerta Krodera, Feliksa Deiča, Vara Braslas un Viestura Meikšāna īpašo balvu saņēma Inese Ramute un Mārtiņš Meiers par radošu iniciatīvu un profesionālu izpildījumu, veidojot izrādi bērniem “Baltā kamielēna sapnītis”.

Par aizvadītās sezonas labāko tehnisko darbinieku tika nosaukts teātra butafors Pēteris Plūmītis.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma aktieris Andris Vidiņš (attēlā), kurš Valmieras teātrī darbojies gandrīz 50 gadus – kopš Latvijas Valsts konservatorijas beigšanas 1956. gadā. Šajos darba gados viņš spēlējis gan varoņlomas, gan spilgtas raksturlomas – daudzas Pētera Lūča režijā.

Kā ik gadu apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī teātra draugi un atbalstītāji – viens no tiem Valmieras pašvaldība. 2011. gadā tā Valmieras teātrim piešķīrusi 20 tūkstošus latu uzturēšanas izdevumiem, piecus tūkstošus – jauniestudējumiem, četrus simtus – gada balvām, un nepilnus trīs tūkstošus latu – Oļģerta Krodera jubilejas pasākumam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+