×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. februāris, 2014
Drukāt

Valmieras bērnudārza “Kārliena” jaunajam korpusam spāru svētki

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena” šī mēneša vidū svinēti jaunā korpusa spāru svētki, portālu “LA.lv” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Moča.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena” būvniecības darbi aktīvi turpinās, lai ar jauno 2014./2015. mācību gadu bērnus varētu uzņemt plašajās un dabai pietuvinātajās bērnudārza telpās.

Līdz ar jauna korpusa būvi tiek remontēts vecais – tā rekonstrukcija ir gandrīz noslēgusies. Vēl nepieciešams uzstādīt iebūvējamās mēbeles, pabeigt ieklāt linoleju, uzstādīt grīdlīstes un jaunus gaismekļus. Līdz šim izbūvētas ārsienas, starpsienas un jumta konstrukcijas jaunajam korpusam, kurā atradīsies divas grupiņu telpas un aktu zāle. Uzsākti iekšējie apdares darbi, logu un durvju montāža un inženierkomunikāciju izbūve jaunajā korpusā.

Vienlaikus ar ēkas renovācijas un komunikāciju sakārtošanas darbiem ir domāts par jauna satura un apmācības piedāvājumu.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta bērniem labvēlīgas, veselīgas vides radīšanai, tāpēc tiek rūpīgi atlasīti telpu apdares materiāli. Grupiņās tiek ieklāts dabīgais linolejs, kas izgatavots no džutas šķiedras, koku sveķiem, lineļļas, koksnes miltiem un kaļķakmens miltiem, būtiski samazinot gaistošo organisko savienojumu klātbūtni iekštelpās.

Pirmā stāva grupās un sporta zālē izbūvētas apsildāmās grīdas, kas bērniem nodrošinās komfortablu vidi spēlēm, rotaļām un vingrošanai, mazinot saaukstēšanās risku, nostiprinot veselību un izkopjot stāju, skaidro pašvaldībā.

Iestādē īpaši gaidīti būs pusotru gadu veci bērni, kuriem būs iekārtotas jaunas telpas un izveidota atbilstoša vide. Mājīgajās jaunā korpusa grupu telpās tiks nodrošināta apmācība piecgadīgiem un sešgadīgiem bērniem. Jaunas iespējas un daudzveidīgu pakalpojumu būs iespējams nodrošināt, izmantojot divas zāles sportam un mūzikas nodarbībām.

“Ikdienā turpināsim īstenot arī Eiropas Savienības “Comenius” daudzpusējās sadarbības projektā “HEALTH is fun” gūto pieredzi. Lai nodrošinātu kvalitatīvas un interesantas bērnu sportiskās aktivitātes, esam ievērojami papildinājuši sportam nepieciešamo materiālo bāzi. To rosināja sadarbības projektā gūtā pieredze, iepazīstot Igaunijas un Itālijas izglītības iestādes. Pirmsskolas iestādes kolektīvs domā par to, lai renovētajā iestādē būtu ne tikai sakoptas telpas, bet tiktu nodrošinātas rūpes par bērnu veselību, piedāvātas pārdomātas aktivitātes un radīta bērniem patīkama vide,” norāda “Kārliena” vadītāja Iveta Nolberga.

Pavasarī turpināsies bērnudārza teritorijas un rotaļu laukumu sakārtošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+