Kultūra
Teātris un kino

Valmieras drāmas teātrim jūnijā būs viesizrādes Rīgā 0

Publicitātes foto

Valmieras teātris ar izrādēm “Ziema zem galda” un “Bask@bols.lv” jūnijā viesosies Rīgā, teātra namā “Zirgu pasts”, portālam LA.lv pavēstīja VDT sabiedrisko attiecību speciāliste Zanda Ceriņa.

Pasaka pieaugušajiem “Ziema zem galda” būs skatāma 6. un 7. jūnijā, savukārt atraktīva saruna par basketbolu un dzīvi “Bask@bols.lv” – 4. jūnijā.

Rolāna Topora luga, ko Valmieras teātrī iestudējis režisors Ģirts Ēcis, vēsta par skaisto kāju īpašnieci, tulkotāju Floransu, un viņas apakšīrnieku kurpnieku Dragomiru, kurš ir tik trūcīgs, ka spiests mitināties… viņas pagaldē. Kad Dragomiram pievienojas viņa brālēns vijolnieks Gricka, šāda mākslinieciska sadzīvošana kļūst par iemeslu apkārtējo ļaužu skaudībai. Tomēr šī ir pasaka, tāpēc visiem jautājumiem atradīsies atbildes un problēmām – risinājumi.

“Bask@bols.lv” (rež. Regnārs Vaivars) atraktīvā sarunā aicina atbildēt uz jautājumiem: Vai atdodot sevi simtprocentīgi sirdslietai, kaut kas paliek pāri arī dzīvei? Kā sevi sagatavot smagam, mērķtiecīgam darba? Cik viegli ir izšķirties starp efektīgu trīspunktnieku un sīvu cīkstiņu zem groza? Vai no citiem iespējams prasīt to pašu, ko no sevis? Ko iespējams mācīties no nodevības? Šos un citus jautājumus izrādē iztirzās aktieris Rihards Jakovels, iejūtoties gan pavisam jauna cilvēka, gan nopelniem bagāta basketbola trenera lomā.

LA.lv