×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
16. jūnijs, 2016
Drukāt

Valmieras Drāmas teātris rudenī uz Rīgu vedīs vēl divas izrādes

Publicitātes (Matīsa Markovska) fotoPublicitātes (Matīsa Markovska) foto

Galveno lomu atveidotājas – Māra Mennika un Inese Pudža – Aspazijas poētisko tekstu izrādē piepilda ar dziļu psiholoģisko zemtekstu.

Valmieras teātris, atsaucoties Rīgas skatītāju lielajai interesei, viesosies Rīgā ne tikai augustā, kā tas tradicionāli pierasts jau gadiem, bet arī novembrī, LA.lv uzzināja teātrī.

VDT skatītājiem piedāvās divas izrādes: 1. novembrī plkst.19 un 2.novembrī plkst.19 pieaugušajiem bus iespēja noskatīties Aspazijas drāmu “Vaidelote” (rež. Inese Mičule), savukārt 3. novembrī plkst. 15 un 19 – izrādi mazajiem skatītājiem “Visām pelēm garšo siers” (rež. Felikss Deičs).

Inese Mičule ar versiju par Aspazijas šekspīrisko drāmu “Vaidelote” ir iedziļinājusies rakstnieces radītajā un izveidojusi mūsdienu drāmu. Lugā risinātās tēmas – cilvēka izvēles brīvība, tiesības brīvi paust savas domas, laicīgās varas konflikts ar garīdzniecību ir tikpat aktuālas kā 14. gadsimtā, kurā risinās lugas darbība, tā mūsdienu 21. gadsimta Latvijā.

3. novembrī izrāde mazākajiem skatītājiem vecumā no trim līdz astoņiem gadiem “Visām pelēm garšo siers”, kas vēsta par Šekspīra Romeo un Džuljetas cienīgu divu peļu dzimtu naidu, ko pārtrauc pelēnu Fruži (Rūta Dišlere) un Šomas (Ingus Kniploks) draudzība.

Režisors Felikss Deičs šo pasaulē populāro ungāru rakstnieka Ģulas Urbana lugu iestudējis jau otro reizi un uzskata, ka “nav vajadzīgs īpašs, tikai bērniem domāts teātris. Ir vienkārši teātris. Labs, ja savu daļu iespaidu un informācijas iegūst gan pieaugušie, gan bērni. Man vienmēr ir svarīgi atrast tos divus ceļus, lai interesanti būtu arī vecākiem.” Tā ir krāsaina un muzikāla izrāde, kurā mazajiem skatītājiem interese nezūd ne mirkli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+