“Valmieras” florbolisti negaidīti uzvar norvēģus un iekļūst “EuroFloorball” pusfinālā 0

“Valmieras” vīru florbola komanda ceturtdien savā laukumā “EuroFloorball” kausa izcīņas mačā ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) pārspēja Norvēģijas vienību Oslo “Sveiva” un nodrošināja vietu pusfinālā, kur spēkosies ar Latvijas čempioni “Betsafe”/”Ulbroka”

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Lai iekļūtu turnīra pusfinālā, valmieriešiem bija jāizcīna uzvara pamatlaikā.
Mača rezultātu 12.minūtē atklāja Ivo Balodis, bet spēles vidū Arnijs Kuratņiks dubultoja mājinieku pārsvaru. Tāpat Valmieras tribīnes ar vārtu guvumu iepriecināja Artis Jansons, kurš bija precīzs astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām. Līdz pat mača 58.minūtei Agris Rogainis Valmieras vienības vārtos bija nostāvējis “sausā”, taču divas minūtes un 22 sekundes pirms finālsvilpes viņam nācās izvilkt bumbiņu no saviem vārtiem.
Par labāko spēlētāju “Valmieras” komandā tika atzīts trešo vārtu guvējs Jansons.

A apakšgrupas ievadā “Valmiera” otrdien ar 4:6 zaudēja Krievijas klubu Ņižņijnovgorodas “Ņižegorodec”, ko trešdien sagrāva “Sveiva” ar 8:2.
A apakšgrupā visām komandām bija pa vienai uzvarai divās spēlēs, bet pirmo vietu ieguva “Sveiva”, kam bija labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība, “Valmiera” ieņēma otro vietu, bet “Ņižegorodec” palika trešā.

Vietu vīru turnīra pusfinālā iepriekš jau garantējusi Latvijas čempione “Betsafe”/”Ulbroka”, kas turnīra pirmajā mačā otrdien ar 8:5 pārspēja “EuroFloorball Challenge” turnīra uzvarētāju Budapeštas “Phoenix Fireball” no Ungārijas, bet trešdien ar 8:4 uzvarēja Igaunijas labāko vienību Tartu EMU. Ceturtdien EMU izšķirošajā cīņā par pusfinālu ar 7:6 (2:2, 0:0, 4:4, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja “Phoenix Fireball”, un pusfinālā tiksies ar “Sveiva” vienību.

Latvijas spēcīgākā florbola vienība dāmām “Rubene” trešdien otrajā mačā ar rezultātu 6:1 (1:0, 2:1, 3:0) pārspēja Polijas vienību Gdaņskas “Interplastic Olimpia Osowa”, tādējādi uzvarot B apakšgrupā un pusfinālā iegūstot pretī Slovākijas čempioni “Pruske”.
Par labāko spēlētāju “Rubenes” rindās tika atzīta Lība Daija Mikova, kura uzvarētājām guva divus vārtus.
Desmitkārtējā Latvijas čempione “Rubene” B apakšgrupā vispirms ar 6:1 uzveica “CDE El Valle”, bet polietes uzvarēja spānietes ar 5:1. Līdz ar to savstarpējā mačā grupas favorītes noskaidroja vienību, kas uzvarēs grupā un izvairīsies no pusfināla dueļa ar Krievijas spēcīgāko klubu Arhangeļskas “Nauka-SAFU-NT”, kas triumfēja A apakšgrupā.

Pirms tam A apakšgrupā Latvijas dāmu komanda “Ķekava” ar 2:14 (0:3, 0:5, 2:5) Arhangeļskas vienībai.
Latvijas vienībā vārtus guva Laura Skujevska un arī “Ķekavas” kapteine Elīza Elizabete Bērziņa, kura tika atzīta par labāko spēlētāju savā komandā.
Kā vēstīts, turnīra A apakšgrupas ievadā otrdien “Nauka-SAFU-NT” ar 11:3 sagrāva Slovākijas čempiones “Pruske”, bet trešdien “Ķekava” dramatiskā mačā ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās “Pruske” vienībai.
Līdz ar to, lai iekļūtu pusfinālā, ķekavniecēm ceturtdien obligāti bija jāuzvar Krievijas komanda, kas tiek uzskatīta par vienu no turnīra favorītēm. Jau pirms diviem gadiem, kad “EuroFloorball” turnīrs risinājās Cēsīs, “Ķekava” spēkojās ar “Nauka” spēlētājām, toreiz kapitulējot ar 0:12.