×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Valmieras jaunais talants nokļūst Madrides “Real”

foto: bkvalmiera.lvfoto: bkvalmiera.lv

Latvijas jaunais basketbolists Andrijs Miška, kurš līdz šim trenējās BK “Valmiera”, nokļuvis Spānijas superkluba Madrides “Real” sistēmā, vēsta Valmieras vienība.
15 gadus vecais un 203 cm garais Anrijs Miška divarpus gadus savu talantu slīpēja „BK Valmiera” sistēmā, kļūstot par vienu no labākajiem spēlētājiem Latvijas jaunatnes basketbolā. Aizvadītajā sezonā spēlējot „BK Valmiera” kluba sistēmā Miška kļuva par divkārtēju Latvijas jaunatnes līgas čempionu. Sava vecuma Valmieras U-15 komandai viņš palīdzēja izcīnīt zelta medaļas ar vidēji 20,8 punktiem un 15,9 atlēkušajām bumbām spēlē, kļūstot par U-15 grupas finālturnīra vērtīgāko spēlētāju (MVP). Otru zelta medaļu Miška izcīnīja spēlējot pie gadu vecākiem basketbolistiem Valmieras U-16 komandas sastāvā, kur sezonā vidēji atzīmējās ar 15,4 punktiem un 7,9 atlēkušajām bumbām. Tāpat sezonas laikā uzbrucējs debitēja LBL 2. divīzijas turnīrā. Šobrīd Anrijs Miška ar Latvijas U-16 izlasi gatavojas startam Eiropas čempionātā, kas no 6. augusta norisināsies Lietuvas pilsētā Kauņā.
„BK Valmiera” prezidents Ivars Rudzītis: „Man ir liels prieks, ka nedaudz vairāk nekā divu sezonu laikā kluba sistēmā esam izaudzinājuši spēlētāju, kurš saņem piedāvājumu no šobrīd vadošās pasaules sporta organizācijas – „Real Madrid”. Tas tikai apliecina, ka darbs, kuru darām, nes vajadzīgos rezultātus. Kas attiecas uz Anrija Miškas pāreju, tad tā ir liela iespēja spēlētājam un mēs esam gatavi Anrijam šo iespēju dot! Klubs vienmēr sevi ir definējis kā uz jauno spēlētāju attīstību vērstu sporta organizāciju – tā ir viena no mūsu prioritātēm un šajā gadījumā dodam spēlētājam iespēju nonākt nākamajā līmenī. Viņš ir ļoti talantīgs un ar mērķtiecību apveltīts basketbolists. Vēlu viņam veiksmi un izdošanos turpmākajā spēlētāja karjerā!”
Madrides “Real” aizvadītajā sezonā uzvarēja gan Spānijas čempionātā, gan Eirolīgā.
Anrijs Miška par pārcelšanos uz Spāniju: „Pāris gadus atpakaļ, pirms es pārnācu uz Valmieras klubu, nebūtu varējis iedomāties, ka kaut kas šāds kādreiz varētu notikt. Šī sajūta vēl līdz galam nav nostiprinājusies un esmu patīkami satraukts par šo iespēju. Pirmo reizi braukšu kaut kur prom uz ilgāku laiku un pirmie mēneši noteikti būs grūti, kamēr iedzīvošos, bet iespēja ir fantastiska un man ir liels prieks saņemt tik nozīmīgu piedāvājumu. Valmieras klubs man deva daudz un arī apstākļi Valmierā ir ļoti labi, bet tā man būs iespēja papildus attīstīties un gūt nozīmīgu pieredzi. Pagaidām gan vēl nezinu, ko sagaidīt. Izaicinājums ir liels, būs ļoti daudz jāstrādā, jo konkurence ir ļoti nopietna. Kad biju aizbraucis uz Madridi, iepazinos ar klubu, apskatījos kā tur viss ir iekārtots un viss likās pakārtots spēlētāju vajadzībām, man patika. Cīnīšos!”
Anrijs Miška būs trešais Valmieras kluba sistēmas spēlētājs, kurš pāriet uz kādu augsta līmeņa Spānijas basketbola kluba sistēmu – Rolandu Šmitu uzaicināja „Fuenlabrada”, bet Rinaldu Mālmani – „Baskonia”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+