×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
28. oktobris, 2012
Drukāt

Valmieras lielais ķēriens

foto: bkvalmiera.lv (Jānis Priedītis)foto: bkvalmiera.lv (Jānis Priedītis)

LBL čempionātā pirmā sezonas lielā sensācija fiksēta Valmierā, kur laukuma saimnieki ar 83:62 sagrāva BK “Ventspils”.

Nezinu, kādi Burtnieka līdaku lomi šoruden ir valmieriešu galvenajam trenerim Varim Krūmiņam, bet sestdienas pārliecinošā uzvara pār BK Ventspils” varētu būt tādas kārtīgas desmitnieces vērtē. Uzvara, kuru Valmieras publika novērtēja skaļiem aplausiem un kājās stāvot. Laukumā uzvaru izcīnījušie spēlētāji pēc cīņas neslēpa, ka galvenais autors ir treneris Varis Krūmiņš. Viņa izvēlētā taktika ļāva rotaļīgi viegli uzlauzt ventspilnieku aizsardzību un veiksmīgi nosargāt savu grozu. Visas spēles laikā BK “Ventspils” ne reizi nebija vadībā, lai gan pirms cīņas apmēram 20 punktu uzvara tika paredzēta viņiem. Spēles gaitā valmierieši uzvarēja pirmās trīs ceturtdaļas, trešajā ceturtdaļā pārsvars sasniedza 25 punktus (68:43) – tik smagi Ventspils pašmāju cīņās nebija sista sen.

Valmieras spēlē šoruden trūkusi stabilitāte. Komandas tapšanas procesā tā nereti notiek. Sestdienas vakarā valmierieši bija uz viļņa un laukumā parādīja to potenciālu, kādēļ vidzemniekus min kā vienus no galvenajiem pretendentiem uz kādu no medaļu komplektiem. Pārliecība uzbrukumā deva labu precizitāti, individuālajā meistarībā katrā no dueļiem varēja likt vismaz vienlīdzības zīmi, vēlmē uzvarēt un agresivitātē – soli priekšā Valmiera. Galvenais Valmieras uzvaras iemesls meklējams cīņā zem groziem – atlēkušas bumbas 45 pret 25, turklāt 16 izcīnītas zem ventiņu groza. Pāvela Veselova aktivitātes zem groziem ļāva valmieriešiem veikt pirmo izrāvienu, turklāt šīs epizodes ļoti atgādināja jau vasarā Latvijas olimpiādē redzēto – Veselovs (šoreiz ne tikai viņš) bija galvas tiesu pārāks par Latvijas izlases garā gala vīriem Mārtiņu Meieru un Artūru Bērziņu. Ja viens ātri tiek nosēdināts uz rezervistu soliņa ar piecām piezīmēm un bez nevienas atlēkušās bumbas, ja otram 35 minūtēs izdodas izcīnīt tikai divas atlēkušās bumbas, tad… “Tizli vienkārši esam. Pretinieki gribēja vairāk uzvarēt, tikai es nesaprotu – kāpēc?,” kā ar āmuru naglai pa galvu iemeslus tālu nemeklēja BK “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers. “Komanda nospēlēja zem sava līmeņa. Zinājām, ka Valmierā ir bīstami spēlēt, ka viņi agresīvi iet pēc atlēkušajām bumbām. Ne viss teiktais aizgāja līdz spēlētāju galvām,” pēcspēles sportacentrs.com intervijā atzina Štelmahers. Ventspils komandai savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt Aksels Vairogs un Jānis Timma. Ar viņiem droši vien būtu cita spēles kvalitāte uzbrukumā, tomēr vēlreiz nākas atgādināt atlēkušo bumbu attiecību – tā ir vairāk gribēšanas kā meistarības aile.

Valmieras komandai tā bija trešā uzvara četrās spēles, kas turnīra tabulā ļāva panākt uz apsteigt ventspilniekus. Priekšagalā ar trīs uzvarām ir “VEF Rīga” – vienīgā komanda bez zaudējumiem.

 

LBL ČEMPIONĀTS

BK “Valmiera” – BK “Ventspils” 83:62 (29:15, 50:31, 68:45). Krūmiņš 19, Iļjins 12+10AB, Bērziņš 12, Kaufmanis, Ziediņš pa 11, Veselovs 9, Butjankovs 7, Elsknis 2; Simss 22, Zaķis 11, Valters 8, Lejasmeiers, Bērziņš pa 6, Meiers, Pinete pa 3, Tīls 2, Laksa 1.

Tabulā: 1. “VEF Rīga” 3-0, 2. BK “Valmiera” 3-1, 3. BK “Ventspils” 3-1, 4. “Jūrmala/Fēnikss” 3-1, 5. “LU” 3-2, 6. “Liepāja/Triobet” 2-1, 7. “Barons kvartāls” 1-2, 8. BK “Jelgava” 1-2, 9. BK “Jēkabpils” 1-3, 10. “BA Turība” 0-3, 11. U-18 izlase 0-4.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+