×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Valmieras Mākslas dienas lutinās visu mākslas žanru mīļotājus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. līdz 23.aprīlim Valmierā norisināsies Mākslas dienas 2016, kam šogad izvēlēta tematika “Garšas palete”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

“Tāpat kā mākslinieks savā paletē jauc daudz krāsu, kas mijiedarbojoties veido īpašu toņu buķeti un noskaņu, arī mēs šogad centīsimies piedāvāt dažādu mākslas žanru daudzveidību, kas bagātinās Valmieras kultūras un mākslas dzīves piedāvājumu. Programmu veidos vizuālās, skatuves un kustības mākslas pasākumi, kā arī esam padomājuši par mūzikas, stila un modes cienītājiem. Tāpat nodrošināsim radošu līdzdarbošanos un izglītojošas aktivitātes, līdzīgi kā pērn, arī šogad iesim radošās partnerības ceļu, proti, Valmieras Tūrisma informācijas centrā būs aplūkojama Valmieras cietuma iemītnieku darbu izstāde, kā arī dāvāsim pilsētai paliekošu vērtību – piecus “Mākslas soliņus”, ko apgleznos Latvijā pazīstamas mākslinieces – Elita Patmalniece, Signe Vanadziņa, Patricija Brekte – un Valmieras Drāmas teātra (VDT) kolektīvs,” Mākslas dienu 2016 ieceres ieskicē Valmieras pilsētas pašvaldības Kultūras, sporta un tūrisma pārvaldes vadītāja Dace Jase.

Lai iepriecinātu vizuālās mākslas cienītājus, šogad Mākslas dienu laikā padomāts par vairākām krāšņām izstādēm, kas būs aplūkojamas visu aprīli. Tā Valmieras Kultūras centrā būs skatāma Tautas tēlotājas mākslas studijas 60 gadu jubilejas izstāde, restorānā “Parks” – pansionāta “Valmiera” iemītnieku darbu izstāde, Valmieras Integrētajā bibliotēkā – gleznu izstāde “Raunas plenērs 2015”, kas tapusi sadarbībā ar mākslas “Galeriju Laipa”, Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā “Ledus pagrabs” – mākslinieces Siljas Pogules gleznu izstāde, mākslas “Galerijā Laipa” – foto izstāde “Kā būt?”, savukārt Valmieras muzejā 8. aprīlī plkst.16 atklās Valda Krēsliņa gleznu un Āra Smildzera tēlniecības darbu izstādi “AMEN”, bet plkst.16.30 – Dzidras Baumas glezniecības darbu izstādi “Gars ar garu vienojas”.

Tāpat vizuālās mākslas baudītājiem īpašs būs Valmieras muzeja organizētais pasākums – radošā nodarbība “Radi savu mākslas darbu!” 14.aprīlī no plkst.17 līdz 19. Nodarbības laikā interesentiem būs iespēja izbaudīt, kā tas ir jaukt krāsas, klāt tās uz audekla, veidot kompozīciju, izmēģināt sev neierastas lietas. Padomus sniegs profesionāla māksliniece Ieva Lapiņa-Strazdīte.

Savukārt kinoteātrī “Gaisma” no 18. līdz 21.aprīlim plkst.14 vienā seansā būs skatāmas divas dokumentālās filmas par leģendārās Skulmes dzimtas pārstāvēm. Filma “Avangarda amazone” būs stāsts par Martu Skulmi, pirmo latviešu sievieti – tēlnieci, viņas dzīvi un radošo darbību, kas norisinās 20.gadsimta pirmajā pusē. Savukārt filma “Džemma” par mākslinieci Džemmu Skulmi – sievieti, gleznotāju, māti. 18.aprīlī plkst.14 paredzēta tikšanās ar filmu režisori Laimu Žurginu.

Mākslas dienās 2016 padomāts arī par jauniešiem – 19. aprīlī plkst.16 Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” dārzā notiks Holi krāsu festivāls, kurā aicināts piedalīties ikviens, mugurā velkot baltu kreklu, jo tas pēc pasākuma būs ieguvis jaunu, krāšņu veidolu. Savukārt 21.aprīlī plkst.10 Valmieras 5.vidusskolas skolēni (5.-11.klase), sadarbojoties ar Valmieras Mākslas vidusskolas pedagogiem un skolēniem, pēc projektu nedēļā izstrādātas skices apgleznos Valmieras 5.vidusskolas pagalmā esošo garāžu.

Radoša un Valmierā nebijusi aktivitāte būs seminārs Valmieras tehnikumā 20. aprīlī plkst.11, kam paralēli varēs vērot, kā Valmieras ainavas gleznās pārtop no siera veidotās retrospekcijās. Šis būs pirmais pasākums Valmierā, kas atpazīstams ar 2015.gadā iegūto Rīgas – Gaujas Gastronomijas reģiona zīmolu. Tāpat gaidāma īpaša “Mākslas soliņu” uzstādīšana Kazu krācēs, Valmieras pilsdrupās un Valterkalniņā 23. aprīlī no plkst.11 līdz 13. Mākslinieces Elita Patmalniece, Signe Vanadziņa un Patricija Brekte pilsētai dāvās pa soliņam, kas būs tapuši speciāli Mākslas dienām.

Tāpat 20.aprīlī plkst.19 Valmiermuižas klētī blakus alus darītavai būs skatāma Renāra Vimbas 2016.gadā režisētā filma “Es esmu šeit”, kas Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmas “Generation” kategorijā “14plus” ieguva galveno balvu – Kristāla lāci.

Mākslas dienu laikā sarūpēti arī vairāki muzikāli pārsteigumi. 15. aprīlī plkst.19 Valmieras Kultūras centrā gaidāms koncertuzvedums “Tango stāsts”. Pasākumā klātesošie varēs baudīt unikālu koncertu – aizraujošu stāstu par tango vēsturi ar muzikāliem un dejas piemēriem.

20. aprīlī plkst. 19 Valmieras Kultūras centrā notiks koncerts “100 gadi ar Piafu”, bet īpašs baudījums daudziem latviešu mūzikas cienītājiem būs koncerts, kas veltīts Ērika Ķiģeļa 60 gadu piemiņai 22. aprīlī plkst. 19 Valmieras Kultūras centrā. Tajā piedalīsies Igo, Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Mārtiņš Burkevics, bet ģitāru spēlēs Fēlikss Ķiģelis. Kā norāda Felikss Ķiģelis, koncerts būs unikāls savā skanējumā, jo Ērika Ķiģeļa “Līvi” nav kopā muzicējuši vairāk nekā 30 gadu.

Tiem, kuriem sirdij tuvāka skatuves un kustību māksla, noteikti jāapmeklē 9.aprīlī plkst.17.00 mākslas “Galerijā Laipa” notiekošais pasākums “Dzejas slams” – viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām, kas daudzviet pasaulē ir atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Tā ir dzejnieku sacensība, kur viņi izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā, un skatītāju balsojumā tiek noteikts šīs sacensības uzvarētājs. Piedalīties aicināts ikviens interesents.

Savukārt 19. aprīlī plkst.19 VDT Apaļajā zālē viesosies etīžu teātris “Nerten”, kas valmieriešiem piedāvās īpašu Mākslas dienu izrādi “Garšas palete”, jau tradicionāli Valmieras Mākslas dienas bagātina krāšņs modes šovs Vidzeme Fashion show, bet gardēžu lutināšana paredzēta 22. aprīlī plkst.19 Valmiermuižas klētī blakus alus darītavai. Tā būs kulinārijas mākslas izrāde, kuras režisors būs Dzintars Kristovskis, Latvijas dabas garšu meistars, Valmiermuižas vēstniecības Rīgā šefpavārs. Viņš piedāvās gardēžiem maltīti vairākās kārtās. Taču acīm šajā vakarā nedrīkstēs ticēt, jo brīnumainā kārtā kūka nebūs kūka un alus nebūs alus…

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+