×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. septembris, 2016
Drukāt

Valmieras maratonam desmitā jubileja

Valm05-600x400

Valmieras maratons svētdien notiks desmito reizi kopš tā atjaunošanas, un skrējēji cīnīsies arī par Latvijas čempionāta medaļām.

Valmieras garo distanču skriešanas mīļotāji savā pilsētā sacensības maratonā rīkoja jau tālajos LPSR laikos, taču labā tradīcija diemžēl apsīka. Maratona atjaunošanu 2007. gadā uzņēmās bijušais Latvijas izlases skrējējs Vilnis Priedītis, un, pateicoties lieliskajai sacensību organizācijai, tas drīz vien ieguva Latvijas čempionāta statusu. Valmieras maratona rekords kopš 2008. gada pieder olimpiskajam soļošanas vicečempionam Aigaram Fadejevam (2:19:57), bet dāmu konkurencē tas noturējies vēl no vecajiem laikiem, kad 1984. gadā rekordu sasniedza Latvijā toreiz nepārspējamā Elizabete Bradu (2.39:20).

Svētdien skrējēji sacentīsies ne vien klasiskajā maratonā (42,195 km), bet arī pusmaratonā (21,0975 km) un divās vēl īsākās distancēs – 12,4 un 6,2 kilometri. Būs arī bērnu skrējiens un septiņ­arpus kilometru nūjošana. Starta šāviens abām garākajām distancēm rībēs deviņos no rīta, pārējie savās trasēs dosies četras stundas vēlāk. Apbalvošanas ceremonija ieplānota pulksten 16, maratona noslēguma balles pirmie akordi Valmieras kultūras centrā atskanēs 18. Ballē būšot iespējams noskatīties sacensību video, sastapt savus sīvākos konkurentus un citus skriešanas mīļotājus, pakavēties un dalīties atmiņās, noklausīties koncertu un iekosties jubilejas tortes šķēlē.

“LA” jau ziņots, ka piedalīties Valmieras maratonā par spīti saviem 92 gadiem gatavojas arī devītās un desmitās Saeimas deputāts Visvaldis Lācis. Vakar viņš piezvanīja uz mūsu redakciju, lai precizētu, ka iecerējis 42,195 kilometru distanci nevis noskriet, bet gan nosoļot, ko pērnvasar jau spējis Madonas novadā. Ar maratona rīkotājiem vienojies startēt divas stundas pirms skrējējiem, lai iekļautos oficiālajā sešu stundu kontrollaikā. Lāča kungu pavadīšot sacensību tiesnesis uz divriteņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+