×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Valmieras muzejā atklās LMA studentu tekstilmākslas izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 14. novembrī, plkst. 15 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas nodaļas studentu darbu izstādi “Tekstils akadēmijā”, kurā apkopoti studentu darbi no pirmā kursa līdz maģistra diplomdarbiem visplašākajā tēmu, tehniku un materiālu spektrā, portālam LA.lv pavēstīja domes pārstāve Justīne Deičmane.

LMA Tekstilmākslas katedras vadītāja, profesore Ieva Krūmiņa stāsta: “Tekstilmākslu profesionāli Latvijā studē 53 gadus, un šajā laikā ir izveidojušās daudzas mākslinieku paaudzes, kurām varam pateikties par šī mākslas veida atpazīstamību, daudzveidīgajām stilistiskajām un tehniskajām izpausmēm, pašmāju un starptautiskajiem panākumiem, kā arī skatītāju interesi, kas vienmēr pavada katru izstādi.”

Profesore stāsta, ka studenti paralēli praktiskajam darbam un kompozīcijai zīmē, glezno, studē anatomiju, mākslas vēsturi, filozofiju, psiholoģiju, pedagoģiju un papildinās dažādos izvēles priekšmetos. Tāpat Erasmus Mūžizglītības programma daudziem devusi iespēju studēt Eiropas mākslas augstskolās, bet Rīgā bieži tekstilu studē ārzemju studenti.

Arī tekstilmākslā, kurā vēsturiski pierasts redzēt un apbrīnot skrupulozi centīgu roku darbu, savu vietu ieņēmušas jaunās tehnoloģijas – digitālās stelles un šujmašīnas, ar kuru palīdzību izdodas paveikt ļoti sarežģītus uzdevumus.

Izstāde būs apskatāma līdz 13. decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+