Mobilā versija
+22.4°C
Cecīlija, Cilda
Ceturtdiena, 27. jūlijs, 2017
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Valmieras muzejā iepazīstinās ar poļu fotogrāfu darbiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 6. jūlija aplūkojama izstāde “Poļu fotogrāfu devums fotogrāfijas attīstībā Latvijā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Interesenti varēs aplūkot 19. un 20. gadsimta poļu fotogrāfu, kuri dzīvojuši un strādājuši pašreizējās Latvijas robežās, radītus darbus. Leonards Vižikovskis, Jozefs Kovaļevskis, Vladimirs Maļinovskis, Boļeslavs Talat-Kelpšs un Leons Bečalis bija tā laika radošie gari, mākslinieki, kas izmantoja jaunas gleznošanas tehnikas, jaunus apgaismojumus un kompozīcijas.

Visas fotoattēlos redzamās personas un vietas gan nav noskaidrotas, pastāstīja muzeja izstāž organizatore Ārija Ledaine, jo izstāde pammatā veltīta tā laika fotogrāfijas mākslinieciskajiem aspektiem.

Izstāde būs apskatāma līdz 31. jūlijam, savukārt 28. jūlijā norisināsies noslēguma prezentācija, kurā piedalīsies Polijas vēstniece Latvijā Eva Dembska.

Pievienot komentāru

Mecenāts Zuzāns: Sirdsapziņas pārmetumu man nav! (1)No sestdienas, 29. jūlija, līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja galvenajā ēkā būs aplūkojama mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde "TOP no top", kas piedāvās Latvijas mākslas pārskatu neierastā interpretācijā, uzsverot privāto aspektu.
Draugiem Facebook Twitter Google+