×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Valmieras muzejā – LMA studentu zīmētie akti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No ceturtdienas, 30. janvāra, Valmieras muzeja Izstāžu namā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu aktu zīmējumu izstāde, portālam LA.lv pavēstīja Valmieras domes pārstāve Justīne Deičmane.

Ekspozīcijā būs izstādīti tādu sabiedrībā labi pazīstamu jauno mākslinieku kā Neonilla Medvedeva, Atis Jākobsons, Elīna Zunde, Krista Dzudzilo un citu darbi.

LMA studentu zīmējumu izstādē tiks eksponēti studiju darbi, kuri atspoguļo visa studiju laika uzdevumu apjomu: dažādi zīmēšanas veidi – līnijas, apjoms, tonalitātes, gaismēnas, struktūras, attēlošana, dažādas tehnikas – zīmulis, ogle vai tā sauktais “mīkstais zīmēšanas materiāls”, tuša u.c., īpaši pievēršot uzmanību apjoma, telpas un formas izpētei, kā arī portreta, figūras un akta studijām.

Zīmēšana ir LMA akadēmisko mākslas studiju tradīciju stūrakmens. Zīmēšanas katedras pedagogu uzdevumu savulaik skaidri formulējis arī tās kādreizējais vadītājs Arvīds Egle: “Gala mērķis jaunā mākslinieka sagatavošanā zīmēšanas jomā ir brīva visu izteiksmes līdzekļu un zīmējuma veidu mērķtiecīga apgūšana un pielietošana praksē. Tikai tas, kas apguvis apjomīgu zīmējuma veidu, īstenībā zīmē priekšmetus, sasniedz un fiksē pasaules ārējās plastiskās un telpiskās īpašības. Zīmējums vienlaicīgi ir mērķis un līdzeklis.” Šīs pamatnostādnes nav mainījušas arī šobrīd.

Izstāde aplūkojama līdz 1. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+