×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. septembris, 2012
Drukāt

Valmieras pašvaldība plāno aizņemties vairāk nekā vienu miljonu latu

Foto-LETAFoto-LETA

Valmieras pilsētas pašvaldība plāno ņemt vairāk nekā viena miljona latu aizņēmumu Valsts kasē Valmieras Mūzikas skolas izbūvei un Gaujas tilta rekonstrukcijas pabeigšanai, aģentūrai BNS pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma daļas vadītāja Inese Pabērza.

Viņa sacīja, ka Valmieras Mūzikas skolas izbūvei paredzēts ņemt aizdevumu līdz 1,081 miljonam latu. Tas nepieciešams gan projekta priekšfinansēšanai, gan pašvaldības līdzfinansējuma nodrošināšanai 162,7 tūkstošu latu apmērā. “Aizdevuma atmaksa tiek plānota desmit gadu laikā ar atliktā maksājuma termiņu 18 mēneši,” pastāstīja Pabērza.

Savukārt Gaujas tilta rekonstrukcijas pabeigšanai Valsts kasē iecerēts aizņemties 233,8 tūkstošus latu. “Šis aizdevums nepieciešams, jo aizkavējusies naudas saņemšana no Eiropas struktūrfondiem,” paskaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības pārstāve.

Viņa informēja, ka aizņēmumā, kas paredzēts Gaujas tilta rekonstrukcijas pabeigšanai, 223,3 tūkstoši latu ir pašvaldības aizņēmums, un tā atmaksas termiņš ir 15 gadu ar atliktā maksājuma termiņu 18 mēnešu.

Abu aizdevumu atmaksa tiks garantēta no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Lielāko daļu – 85% – no Valmieras Mūzikas skolas būvniecības projekta finansēs Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 12,75% būs pašvaldības līdzfinansējums, bet 2,25% plānota valsts budžeta dotācija.

Savukārt Gaujas tilta rekonstrukcijas projekts tiek īstenots, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, un tā rekonstrukciju par 1,412 miljoniem latu veic Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums “Viadukts”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+