Ekonomika
Bizness

“Valmieras piens” turpina eksportu uz Krieviju; par aizliegumu nav informēts 2

Foto: LETA

Latvijas piena produktu ražotājs “Valmieras piens” līdz šim nav saņēmis informāciju no Krievijas veterinārā un pārtikas uzraudzības dienesta par aizliegumu ievest Krievijā uzņēmuma produkciju un eksportu turpina kā ierasts, pastāstīja “Valmieras piens” un “Rīgas piena kombināts” apvienotā uzņēmuma “Food Union” Kvalitātes departamenta vadītāja Inese Žēpere.

Viņa arī atzīmēja, ka šogad jūlijā ir veiktas “Valmieras piena” eksportētās sausā vājpiena produkcijas pārbaudes, taču pagaidām oficiālie pārbaužu rezultāti no Krievijas nav saņemti.

Savukārt Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, komentējot Krievijas dienestu lēmumu aizliegt “Valmieras piena” piena produkcijas ievešanu Krievijā, norādīja, ka pagaidām ir grūti aplēst situācijas nopietnību un sekas.

Jautājot, vai šāds lēmums varētu būt saistīts ar Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām pret Krieviju, viņš nevēlējās aizliegumu saistīt ar politiku. “Es pašlaik nevēlos šo lēmumu saistīt ar politiku, jo ir jānoskaidro fakti situācijai. Kas attiecas uz piena produktu kontroli Krievijā, tad tā vienmēr ir bijusi stingra,” atzīmēja Šolks.

Pēc viņa teiktā, no kopējā piena produktu eksporta Latvija uz Krieviju eksportē apmēram 20%.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dzīvnieku izcelsmes produktu ražošanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Una Rubīna apliecināja, ka dienests ir saņēmis informāciju no Krievijas Federālā Veterinārās un Fitosanitārās uzraudzības dienesta par pastiprinātas laboratoriskās kontroles režīma noteikšanu “Valmieras piena” eksporta produkcijai, kura laikā desmit ievestās kravas tika laboratoriski pārbaudītas uz Muitas ūnijas likumdošanā noteiktajiem nekaitīguma rādītājiem. Pēc viņas tiektā, pastiprinātās kontroles laikā atkārtoti tika konstatētas neatbilstības Muitas ūnijas normatīvo aktu prasībām – līdz ar to Krievijas Federālais Veterinārās un Fitosanitārās uzraudzības dienests otrdien noteicis pagaidu aizliegumu minētā uzņēmuma produkcijas eksportam.

PVD regulāri veic “Valmieras piena” pārbaudes, kā arī uzņēmumā saražotās produkcijas laboratorisko kontroli monitoringa programmu ietvaros. Izlases veidā noņemtajos “Valmieras piena” ražotā sausā vājpiena oficiālās kontroles paraugos neatbilstoši rezultāti nav konstatēti. Arī uzņēmuma paškontroles paraugos nav konstatētas neatbilstības Muitas ūnijas un Eiropas Savienības normatīvo aktu prasībām.

Saistītie raksti

Jau vēstīts, ka Krievijas veterinārās un pārtikas uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” 4.augustā aizliedzis uzņēmuma “Valmieras piens” piena produkcijas ievešanu Krievijā, jo uzņēmuma ražotajā sausajā pienā konstatētas mezofilie aerobie un fakultatīvie aerobie mikroorganismi.

“Valmieras piens” un “Rīgas piena kombināts” darbojas apvienotā uzņēmumā “Food Union”. Abu uzņēmumu apvienotais zīmols gan nav reģistrēts kā vienots uzņēmums.

LA.lv
LA
LA.lv
Ekonomika
Kas jāņem vērā neapdrošinātu mobilo telefonu īpašniekiem, skaidro telefonu servisā
13 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
“Smart-ID” lietotāji iegūst augstākā līmeņa e-parakstu
14 stundas
LA
LA.lv
Ekonomika
VIDEO: Pārbūvēts reģionālā ceļa posms no Madlienas līdz Tīnūžu-Kokneses šosejai
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas