×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Valmieras Sajūtu parkā veidos taku kokos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Takas posma vizualizācija

Jūlijā Valmieras Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks tiks papildināts ar aizraujošu taku kokos, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” valdes priekšsēdētājs Artis Jansons par takas izveidi, elementiem, kas to veidos, drošības jautājumiem un to, kā taka iekļausies Sajūtu parka ainavā: “Jau no brīža, kad SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” kļuva par Gaujas Stāvo krastu teritorijas apsaimniekotāju un kad izveidojām Sajūtu parku ar tajā iekļauto baskāju taku un četrām skriešanas trasēm, mūsu mērķis bija rūpēties par teritoriju un attīstīt to, rodot arvien jaunus, aizraujošus tūrisma piedāvājumus. Ideja par taku kokos jau sen bija mūsu plānos, beidzot to izdevies arī realizēt.”

Veidojot konstrukcijas vizuālo risinājumu, nolemts radīt universālu, dažādām vecuma grupām un fiziskām prasmēm veicamu pamattaku, kas būtu vizuāli pievilcīga un kas iekļautos Sajūtu parka ainavā. “Vēlamies panākt, lai izveidotā vide un infrastruktūra maksimāli saplūstu ar dabisko. Tās elementi un posmi drīzāk būs oriģināli dizaina risinājumi, jo takas apmeklētājiem vēlamies piedāvāt meditatīvu sajūtu piedzīvojumu,” stāsta A. Jansons.

Takas mērķauditorija būs bērni vecumā no 4 gadiem, jaunieši, pieaugušie un seniori. Lai nodrošinātu iespēju taku apmeklēt dažādām iedzīvotāju grupām, tiks uzstādīta ne tikai unikāla drošināšanas sistēma, kas Latvijā nekur citur vēl nav izmantota, bet plānots realizēt arī dažādas takas konfigurācijas. Proti, būs dažāds elementu augstums (5-12 metri) un vairāki takas atzari, kas atšķirsies sarežģītības pakāpē. Tāpat takas sākumā paredzēts uzstādīt treniņu platformu, kur profesionālu instruktoru uzraudzībā apmeklētāji varēs apgūt drošināšanas sistēmas nianses.

A. Jansons atklāj: “Takas sākums plānots Jāņa Daliņa stadiona iežogotajā teritorijā. Katrs no posmiem būs kā tilts/laipa vai viegli veicams pārbrauciens. Piemēram, pirtsslotu tilts, dažādu toņu bungas vai “Tālavas taure”. Posmi būs gan izglītojoši, gan vizuāli pievilcīgi. Trases pēdējais elements plānots kā nobrauciens pa trosi pāri Gaujai. Turklāt paredzēti pat divi nobraucieni – viens 187 metrus garš, otrs – 131 metru garš. Garākais no tiem šobrīd būs līderis Latvijā. Kopumā takā būs izveidoti 32 elementi.”

Lai nodrošinātu takas apmeklētājiem maksimālu drošību, tiks izmantota Šveices firmas “Kanopeo” ražotā nepārtrauktās drošināšanas sistēma “Saferoller”, kas novērš iespēju cilvēkam patstāvīgi atbrīvoties no drošināšanas troses trases vidū. Proti, drošināšanas trīsis tiks uzlikts uz troses takas sākumā, un tikai beigās pēc pārbrauciena instruktors to noņems. Papildus drošināšanas sistēmai apmeklētājiem būs jāizmanto alpīnisma ķiveres un alpīnisma sistēmas.

“Tāpat gribu uzsvērt, ka cilvēkiem nebūs jāsatraucas par to, vai trases konstrukcijas neradīs bojājumus koku stumbriem. Uzstādot elementus, tiks izmantota Latvijā unikāla virvju parka enkuru sistēma – eko enkuri-stiprinājumi. Tiem ir liela izturība, tie ir saudzīgāki kokiem, jo, tiem augot, enkurus var atlaist vaļīgāk, turklāt ir mazāka abrazīvā iedarbība uz koka stumbru un tie ir “draudzīgāki” takas apmeklētājiem,” uzsver Jansons.

Konstrukciju izgatavošanu plānots uzsākt jūnijā. Paredzēts, ka taku kokos valmierieši un pilsētas viesi varēs apmeklēt jau jūlija vidū.

Trases izveidi finansē SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”, tās izmaksas ir 40 293 eiro ar, PVN). Atbilstoši publiskā iepirkuma rezultātiem konstrukcijas projektēšanu, izgatavošanu, uzstādīšanu un apkopes darbus veic SIA “Ežu tornis”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+