×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Valmieras skvērā novietos skulptūru “Tēlnieks”

Valmieras Kultūras centra fotoValmieras Kultūras centra foto

Mākslas mēneša ietvaros sestdien, 11. aprīlī, plkst. 15 Valmierā Stacijas ielas skvērā tiks atklāta tēlnieka Gvido Bula skulptūra “Tēlnieks”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Granīta skulptūra “Tēlnieks” veidota plenēra laikā 1986. gadā. “Līdz šim tā bija apskatāma Skulptūru dārzā Valmierā. Taču, lai akcentētu mākslas klātbūtni pilsētā un padarītu tēlniecības darbus pilsētvidē vēl pamanāmākus, par skulptūras “Tēlnieks” jauno atrašanās vietu tika izvēlēts Stacijas ielas skvērs, kas pavisam nesen ieguvis jaunu vizuālo veidolu,” pastāstīja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums: “Mākslas mēnesis, ko Valmierā atzīmējam visu aprīli, ir kā loģisks turpinājums tēlniecības plenēriem, mākslinieku simpozijiem un mākslinieku radošajai kopā būšanai. Tā ir mūsu vēlme atkal atdzimt un caur daudzām radošām aktivitātēm parādīt, ko mēs spējam, ko mēs varam un to, ka mākslas klātbūtne ir vitāli nepieciešama mūsdienu urbānajam un aizņemtajam cilvēkam. Skulptūra “Tēlnieks” vienlaikus ir labi zināms, vecs un mīļš stāsts, bet tai pašā laikā jauns vēstījums par šo laiku un attieksmi pret vērtībām.”

Tēlnieks Gvido Buls 1975. gadā absolvējis J.Rozentāla mākslas vidusskolu, 1981. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Mākslinieks ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, piedalās izstādēs un tēlniecības simpozijos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+