×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. februāris, 2016
Drukāt

“Valmieras stikla šķiedra” darbiniekiem nodrošinās bērnu uzraudzības pakalpojumu (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

AS “Valmieras stikla šķiedra” pieteikusies dalībai Labklājības ministrijas īstenotajā Eiropas Savienības projektā “Elastīgs bērnu uzraudzības pakalpojums darbiniekiem ar nestandarta darba laiku”, kura mērķauditorija ir darbinieki, kuri strādā ārpus standarta darba laika – vakaros, naktīs, arī brīvdienās un svētku dienās, aģentūru LETA informēja “Valmieras stikla šķiedras” pārstāve Marika Nīmante.

Projekts sāksies 2016.gada aprīlī, un “Valmieras stikla šķiedras” darbiniekiem būs iespējams izvēlēties divas no sākotnēji trim piedāvātajām bērnu pieskatīšanas iespējām – individuālus kvalificētas aukles pakalpojumus darbinieka vai aukles dzīvesvietā vai kolektīvu bērnu pieskatīšanas iespēju, bērnu atstājot bērnudārzā, kas būs atvērts arī vēlāk vakaros, pa nakti, kā arī brīvdienās un svētku dienās. Interesi par šo iespēju līdz šim izteikuši jau 22 darbinieki, tostarp arī trīs ģimenes, kurās abi vecāki uzņēmumā strādā nestandarta darba laiku.

“Uzņēmuma ražošana notiek 24 stundas diennaktī, līdz ar to lielākajai daļai darbinieku ir nestandarta darba laiks. Vēlamies radīt darbiniekiem, kuriem ir pirmsskolas vecuma bērni, papildu iespējas savienot un sabalansēt nestandarta darba laiku un laiku ģimenē, tāpēc aktīvi iesaistāmies šajā Labklājības ministrijas pilota projektā,” saka “Valmieras stikla šķiedras” valdes locekle, personāla vadības direktore Doloresa Volkopa.

Paredzēts, ka Labklājības ministrijas pilotprojektā, ko līdzfinansē ES Nodarbinātības un sociālās inovācijas programma, nodrošinās subsidētu bērnu uzraudzības pakalpojumu ar mērķi attīstīt šo ideju ilgtermiņā arī pēc projekta noslēgšanās. Pakalpojums tiks līdzfinansēts desmit mēnešus, pakāpeniski pārejot uz darba devēja un darba ņēmēja finansējumu, kā arī, iespējams, valsts un pašvaldības līdzfinansējumu. Pirms pakalpojuma sniegšanas starp iesaistītājām pusēm tiks noslēgts līgums.

“Ļoti pozitīvi vērtēju šādu projektu, jo tas vismaz daļēji var palīdzēt atrisināt tās problēmas, kas rodas nestandarta darba laiku strādājošajiem vecākiem. Domāju, ka daudziem svarīgs aspekts noteikti varētu būt arī mazākās izmaksas par aukli, kura ir nepieciešama nestandarta darba laiku strādājošajiem, lai nodrošinātu pirmsskolas vecuma bērna uzraudzību arī ārpus bērnudārza darba laika,” projekta nozīmību akcentē Teksturēšanas un šķeterēšanas nodaļas maiņu vadītājs Zigmunds Valeskalns.

“Mēs pastāvīgi domājām, kā atbalstīt esošos darbiniekus un ieinteresēt jaunus, tāpēc mērķtiecīgi veicam investīcijas sociālās vides uzlabošanā un darbiniekiem draudzīgu pasākumu radīšanā. Prieks, ka kolektīvā ir daudz jaunu darbinieku un ģimeņu. Līdzās minētajam projektam kopā ar darbinieku pārstāvjiem koplīgumā esam akcentējuši veselības aizsardzību, kvalifikācijas paaugstināšanu un mūžizglītošanos, kā arī darba un brīvā laika balansu gan piešķirot papildu brīvas dienas, gan organizējot kopīgas atpūtas aktivitātes,” uzsver Volkopa.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. nekādu pārsteigumu Atbildēt

    Padomju gados vai visiem lielajiem uzņēmumiem bija SAVI bērnudārzi …
    Vai tad Valmieras stiklašķiedrai nebija?

  2. Patīkamas pārmaiņas 🙂 Iesākums ir kādreiz šķiedrai bija bērnudārzs!!!!Es varu lepoties ,ka bērnudārza gaitas uzsāku valmieras piena kombināta bērnudārzā! Tāpat savs bērnudārzs bija Valmieras gaļas kombinātam :-)!

Draugiem Facebook Twitter Google+