×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
22. maijs, 2014
Drukāt

“Valmieras stikla šķiedrā” izcēlies ugunsgrēks; liesmas nodzēstas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šorīt uzņēmumā “Valmieras stikla šķiedra” izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inga Vetere.

Izsaukums uz ugunsgrēku saņemts plkst.8.17. Kā skaidroja Vetere, uz uzņēmuma jumta bija vērojams sadūmojums, un, tā kā tā ir sabiedriski nozīmīga ēka, tika piesaistīti papildspēki no apkārt esošo pilsētu posteņiem.

Notikuma vietā ieradās lieli VUGD spēki no Valkas, Mazsalacas, Smiltenes, Rūjienas, Cēsīm un Valmieras. Patlaban notikumu vietā atrodas vairs tikai Valmieras ugunsdzēsēji, savukārt Cēsu papildspēki atgriežas depo.

Ugunsgrēks lokalizēts plkst.8.55, bet likvidēts plkst.9.01.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš informēja, ka dega bitumena jumta segums ražošanas ēkā pie skursteņa. Iespējamais ugunsgrēka izcelšanās iemesls bijis defekts skurstenī. Uzņēmumam bojājumi minimāli.

Jumta gruzdēšanas platība bijusi aptuveni divi kvadrātmetri.

Piedūmojuma un bīstamības dēļ uzņēmums no ražotnes bija evakuējis cilvēkus.

AS “Valmieras stikla šķiedra” kopējais apgrozījums 2014.gada pirmajā ceturksnī sasniedzis 28,57 miljonus eiro, kas ir uzņēmuma augstākais 1.ceturkšņa rādītājs tā pastāvēšanas laikā, liecina biržā “NASDAQ OMX Riga” iesniegtie 2014.gada pirmā ceturkšņa nerevidētie konsolidētie finanšu dati.

Salīdzinot ar 2013.gada analogo periodu, tas ir pieaugums par 8,93 miljoniem eiro jeb 46%.

Grupas konsolidētā tīrā peļņa 1.ceturksnī sasniegusi 1,98 miljonus eiro, kas savukārt ir par 68% vairāk, salīdzinot ar “Valmieras stikla šķiedras” peļņu 2013.gada 1.ceturksnī.

“Valmieras stikla šķiedra” dibināta 1996.gada 7.decembrī. Akciju sabiedrības dibināšanas brīdī 49% akciju piederēja Vācijas firmai “Glasseiden Oschatz GmbH”, 20% – darbiniekiem, bet vēl 22,95% – dažādām juridiskām un fiziskām personām, kuras akcijas iegādājās publiskā piedāvājumā.

Līdz 1996.gada 7.decembrim darbojās valsts “Valmieras stikla šķiedras rūpnīca”, kura dibināta 1963.gada jūlijā.

Patlaban uzņēmuma akcijas pieder “Vitrulan International GmbH” – 36,20%, “P-D Glasseiden Oschatz GmbH” – 26%, “P-D Management Industries-Tehnologies GmbH” – 23,93%.

“Valmieras stikla šķiedras” akcijas kopš 1997.gada 24.februāra tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+