×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. februāris, 2018
Drukāt

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai ir izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā (2)

Foto -LETAFoto -LETA

Andris Oskars Brutāns

Obligātās iepirkumu komponentes (OIK) diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņojis viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS „Valmieras stikla šķiedra”.

AS „Valmieras stikla šķiedra”, iesaistoties diskusijā par OIK maksājuma diferenciāciju, pauž nedalītu atbalstu valdības īstenotajai reformai un uzskata to par priekšnoteikumu uzņēmuma ilgtermiņa darbības plānošanai.

„Latvijas tautsaimniecības attīstībai būtiska ir sakārtota biznesa vide, konkurētspējīgu apstākļu radīšana. Apstrādes rūpniecība kā liela nozare dažādu nodokļu veidā nodrošina valsts budžeta ieņēmumus, veido eksportu un pievienoto vērtību, garantē cilvēkiem darba vietas, sekmējot Latvijas ekonomikas un iedzīvotāju labklājības izaugsmi. Latvijas valdības lēmums ar šī gada 1.janvāri ieviest diferencēto OIK maksājumu ir pozitīvs signāls visai rūpniecības nozarei. AS „Valmieras stikla šķiedra” gadījumā tas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot ilgtermiņa darbību Latvijā, un ne tikai. Ir zināms, ka investori savu kapitālu iegulda tur, kur ir biznesam labvēlīga vide un resursi. Un ar šo valdības lēmumu vismaz viens būtisks solis ir sperts pareizā virzienā valsts tālākai attīstībai,” norāda „Valmieras stikla šķiedra” padomes loceklis Andris Oskars Brutāns.

Energoresursu cenām ir kritiska nozīme Latvijas rūpniecības uzņēmumu konkurētspējas nodrošināšanai ārvalstu tirgos. „AS „Valmieras stikla šķiedra” ir energoietilpīgs un energointensīvs uzņēmums, kam ražošana strādā ar jaudīgu pieslēgumu 365 dienas gadā bez brīvdienām un svētku dienām. Energoresursu cenām rūpniecībai Latvijā, tai skaitā arī AS „Valmieras stikla šķiedra” ir kritiska nozīme,” tā A.O.Brutāns.

OIK reformas īstenošana ļāvusi uzņēmumam plānoti veikt ražošanas iekārtu pārbūvi un domāt par uzņēmuma izaugsmi. „AS „Valmieras stikla šķiedra” ir četras stikla kausēšanas krāsnis Valmierā, kas nepārtraukti strādā astoņus gadus. Pēc šī termiņa ir jāveic krāsns remonts, pārbūve. Tieši tuvākajos gados lielākajai no stikla kausēšanas krāsnīm ir plānota šī pārbūve, bet, elektroenerģijas izmaksām esot līdzšinējā līmenī, mūsu uzņēmuma akcionāriem un uzraudzības padomei būtu jāpieņem sarežģīts lēmums par šīs krāsns atjaunošanas lietderību Valmierā, jo stikla kausēšanas procesos energoresursiem ir būtiska nozīme,” skaidro A.O.Brutāns.

Neveicot ražošanas iekārtu pārbūvi, uzņēmumam nāktos domāt par darba vietu samazināšanu, norāda „Valmieras stikla šķiedra” padomes loceklis: „Neveicot stikla kausēšanas krāsns pārbūvi, mums būtu jāzaudē vismaz 200 darba vietas, un attiecīgi proporcionāli samazinātos arī mūsu pasūtījumi preču un pakalpojumu piegādātājiem Latvijā, ietekmējot viņu biznesu. Tāds liktenis jau piemeklējis mūsu lielākā akcionāra rūpnīcu Vācijā, kur divu stikla kausēšanas krāšņu vietā, pašreiz darbojas vairs tikai viena krāsns, jo daudzi resursi tur ir kļuvuši par dārgiem. Taču, pateicoties līdzšinējās valdības un Ekonomikas ministrijas politikai, varam domāt par uzņēmuma izaugsmi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Rimšēvics šeit nobāl. OIK afēŗai attaisnojuma nav. Visi saslēgtie OIK līgumi ir nelikumīgi, kas valstij izraisījušas ļoti smagas sekas. Ja paskatamies kaut vai ceļu būvi kādā ceļu posmā. Tiek izsludināts atklāts konkurs valsts līdzekļu apgūšanai. Tāpat par mežu izstrādi, tiek izsludināts atklāts konkurs. Un visur konkursa galvenie mērķi ir nešķiest lieki valsts naudu un darbus veikt kvalitatīvi. Un kāpēc pēkšņi OIK afērā netiek rīkoti konkursi, viss tiek izdalīts savējiem par lepnām elektrības iepirkšanas cenām, kur kopējās sumas sasniedz miljardus . Tā ir valdības līmenī organizēta ekonomiska diversija, kas radījusi smagas sekas.Bet ieceltajiem tiesību struktūru vīreļiem savas siltās vietiņas jāatstrādā, tādēļ visi tēlo nezinīšus un nevarīšus. Neviens nelikumīgo līgumu parakstītājs pie atbildības netiek saukts.

Draugiem Facebook Twitter Google+