Ekonomika
Bizness

“Valmieras stikla šķiedra” paziņo par tiesiskās aizsardzības procesu. Vadība skaidro situāciju0


AS "Valmieras stikla šķiedra" valdes priekšsēdētājs Stefans Jūgels
AS "Valmieras stikla šķiedra" valdes priekšsēdētājs Stefans Jūgels
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pirmdien, 17.jūnijā, plkst. 13.00, zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” biroja telpās Rīgā, Lāčplēša ielā 20a (6. stāvā), notiks preses konference, kurā uzņēmums AS “Valmieras stikla šķiedra” paziņos par pieteikumu tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietas ierosināšanu.

“Valmieras stikla šķiedras” valde šorīt iesniedza pieteikumu TAP lietas ierosināšanai, lai nodrošinātu ilgtspējīgu sabiedrību grupas darbības turpināšanu.

Šāds solis tika sperts, neskatoties uz to, ka paralēli notiek sarunas ar vairākām ieinteresētajām pusēm saistībā ar iespējamu daļēju vai pilna apjoma “Valmieras stikla šķiedras” kontrolē esošā ASV meitas uzņēmuma aktīvu iegādi.

“Valmieras stikla šķiedras” valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels norāda, ka, neskatoties uz vairākkārtīgu inovatīvu pieeju un risinājumiem, ko īsteno “Valmieras stikla šķiedras” ASV uzņēmuma vadība, tas turpināja patērēt naudas līdzekļus no citiem “Valmieras stikla šķiedras” darbības virzieniem.

Vienlaikus “Valmieras stikla šķiedras” Latvijas un Apvienotās Karalistes ražotnes ir saglabājušas stabilu naudas plūsmu un rentabilitāti.

“Ir pienācis laiks pārorientēt mūsu resursus un tāpēc esam spēruši juridiski korektu soli, lai vienotos ar mūsu kreditoriem,” atzīmē S. Jugels.

TAP mērķis ir ļaut “Valmieras stikla šķiedrai” ar kreditoru piekrišanu pārstrukturēt savas saistības, nodrošinot iespēju nepārtraukti darboties galvenajām ražošanas līnijām un iegūt laiku, lai panāktu vienošanos ar kreditoriem par kreditoru prasījumu apmierināšanas kārtību.

Veiksmīga uzņēmuma turpmākā attīstība joprojām ir skaidri noteikts “Valmieras stikla šķiedras” valdes un padomes mērķis.

"Valmieras stikla šķiedra" ražotne

Preses konferencē plašāk par TAP un tā mērķiem pastāstīs uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Stefans Jugels.

Preses konference notiks angļu un latviešu valodā. Konference tiks straumēta tiešraidē nacionālās informācijas aģentūras LETA mājaslapā (www.leta.lv) un uzņēmuma “Valmiera Glass” lapā sociālajā vietnē “Facebook”.

Birža apturēs tirdzniecību ar “Valmieras stikla šķiedras” akcijām

Biržas “Nasdaq Riga” valde pirmdien apturēs tirdzniecību ar stikla šķiedras ražotāja “Valmieras stikla šķiedra” akcijām, teikts biržas publiskotajā informācijā.

Šādu lēmumu “Nasdaq Riga” valde pieņēmusi, ņemot vērā iesniegumu, kurā “Valmieras stikla šķiedra” lūdz biržu pirmdien apturēt tirdzniecību ar uzņēmuma akcijām, jo uzņēmums atklās būtisku informāciju, kas var ietekmēt akciju cenu.

Biržas lēmums par tirdzniecības atjaunošanu tiks paziņots atsevišķi.

Konteksts:

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Valmieras stikla šķiedra” pirmdien iesniegusi Vidzemes rajona tiesā Valmierā pieteikumu uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanai.

Kompānijas pārstāvji skaidro, ka pavasarī sākās padziļinātās izpētes process ASV meitasuzņēmumā “P-D Valmiera Glass USA Corp.”, taču, neskatoties uz šim procesam sekojošām sarunām ar potenciālo investoru, saistošs piedāvājums tā arī netika saņemts.

Tajā pašā laikā “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji atzīmē, ka vēl viena trešā persona ir izrādījusi interesi par ASV ražotnes visu aktīvu iegādi, proti, gan par pirmās fāzes jeb filcu ražotnes iegādi, gan par otrās fāzes jeb vertikāli integrētās stikla šķiedras diega ražotnes iegādi.

Konkrēts piedāvājums no šīs trešās personas līdz šim brīdim vēl nav saņemts.

Investīcijas ASV ražotnē

“Līdz šim ieguldījumi par kopējo summu vairāk nekā 80 miljonu eiro apmērā ir veikti ASV otrās fāzes ražotnē (kopumā plānotas 110 miljoni ASV dolāru investīcijas laika posmā no 2014. līdz 2022.gadam). Diemžēl šī projekta īstenošanas gaitā ir radušies vairāki neparedzēti šķēršļi. To sekas, neraugoties uz vairākkārtēju vadības inovatīvu pieeju situācijas risināšanai, līdz pat šai dienai nav pilnībā novērstas. Šo iemeslu dēļ otrās fāzes ražotne (vertikāli integrēta stikla šķiedras produktu ražotne) joprojām nespēj sasniegt nepieciešamās ražošanas jaudas un tādējādi nes materiālus zaudējumus, strauji patērējot naudas līdzekļus no citiem sabiedrības darbības virzieniem,” skaidro kompānijas pārstāvji.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka finanšu resursu piesaistes ietvaros, lai izveidotu ASV ražotni un nodrošinātu otrās fāzes objekta darbību, ASV ražotne noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV.

Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, nodibināšanu “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai.

Ņemot vērā, ka ASV ražotne nav spējusi izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā ir pieprasījusi “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3 013 148,92 ASV dolāri.

“Diemžēl sabiedrībai nav iespējams veikt tūlītēju un pilnīgu ar galvojamu nodrošinātā aizdevuma atmaksu,” atzīts “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji.

Būtiskas parādsaistības

Papildus “Valmieras stikla šķiedras” pārstāvji informē, ka uzņēmumam ir arī būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67 014 370 eiro un vismaz 17 836 071 ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi bankas, kura 2019.gada 10.jūnijā ir pieprasījusi “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

“Iepriekš norādīto apstākļu rezultātā sabiedrība ir nonākusi finansiālās grūtībās. Lai turpinātu ilgtspējīgu darbību un nodrošinātu iespēju panākt praksē īstenojamu vienošanos ar saviem kreditoriem, sabiedrībai šobrīd ir nepieciešams nodrošināt netraucētu un nepārtrauktu darbību tās galvenajām ražošanas līnijām un iegūt laiku, lai panāktu vienošanos ar saviem kreditoriem par kārtību visu kreditoru prasījumu apmierināšanai,” atzīst kompānijas pārstāvji.

Pēc kompānijas vadības vēstītā, sekmīga turpmāka “Valmieras stikla šķiedras” attīstība, joprojām, ir skaidri noteikts kompānijas valdes un padomes mērķis.

Tādēļ pašreizējos apstākļos vispiemērotākais risinājums ir pieteikuma par tiesiskās aizsardzības procesa ierosināšanu iesniegšana.

“Līdz ar to, veicot rūpīgu situācijas analīzi un konsultējoties ar sabiedrības padomi, zvērinātu revidentu sabiedrību un juristiem, sabiedrības valde nolēma īstenot šo soli un iesniegt Vidzemes rajona tiesā Valmierā pieteikumu sabiedrības tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanai,” norāda kompānijas vadība.

Tāpat kompānijas vadība atzīmē, ka “Valmieras stikla šķiedras” darbība Latvijā, kā arī tās meitasuzņēmuma Apvienotajā Karalistē darbība pēdējo gadu laikā ir konsekventi nodrošinājusi stabilu naudas plūsmu un rentabilitāti.

Aktīvs atbalsts ASV

Paralēli sabiedrība un tās meitasuzņēmums Apvienotajā Karalistē aktīvi atbalstīja uzņēmuma paplašināšanos ASV.

Kompānijas vadība arī min, ka “Valmieras stikla šķiedra” ikdienas komercdarbības ietvaros ir saņēmusi izpildei būtiska apmēra pasūtījumus dažāda veida tās ražoto produktu piegādēm un šo pasūtījumu izpilde nodrošinās naudas plūsmu, kas nepieciešama, lai kompānija varētu veikt tās finanšu saistību restrukturizāciju, turklāt, bez apgrūtinošās nepieciešamības atbalstīt otrās fāzes ražotnes darbību ASV īstermiņā un vidējā termiņā.

“Pēc tiesas lēmuma par tiesiskās aizsardzības procesa uzsākšanu saņemšanas, sabiedrības valdes uzdevums, saskaņā ar Latvijas normatīvo aktu prasībām, būs izstrādāt un iesniegt sabiedrības kreditoriem apstiprināšanai iesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu. Tiek prognozēts, ka tas sevī ietvers arī nepieciešamību reorganizēt ASV ražotnes darbību, kā arī naudas plūsmas optimizāciju un sabiedrības bilances stiprināšanu,” norāda kompānijas vadība.

Tāpat “Valmieras stikla šķiedras” vadība informē, ka neviens lēmums attiecībā uz ASV otrās fāzes ražotnes objekta pārdošanu līdz šim brīdim nav pieņemts un ASV ražotnes vadība turpina sarunas ar potenciālajiem investoriem, kas iespējams būtu gatavi veikt otrās fāzes ražotnes iegādi.

Vienlaikus nevar izslēgt situāciju, ka tiks veikta ASV otrās fāzes ražotnes darbības restrukturizācija, ņemot vērā gan šobrīd esošo, gan nākotnē iespējamo potenciāli ieinteresēto personu loku, un tā ļaus veiksmīgi nodrošināt ražotnes darbību.

Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds šogad 7.jūnijā “Valmieras stikla šķiedrai” bija 433 464 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija.

Saistītie raksti

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 112,983 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gadā, kā arī cieta zaudējumus 14,991 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
“Rail Baltica” mudina sākt strādāt pie dzelzceļa un avio satiksmes integrācijas
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Palielinājies “Madara Cosmetics” koncerna apgrozījums
7 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Video: Reirs nav sadzirdējis sociālo partneru pārmetumus par valsts budžetu
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Opozīcija pamet sēžu zāli
7 minūtes
LA
LA.LV
Veselam
Ilze Aizsilniece: Kurp dodamies? Par ētiku, algām un mediķiem 2
1 stunda
LA
LA.LV
Dabā
Gaidāms silts un lielākoties sauss laiks: sinoptiķi prognozē laiku 7 dienām
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
MH17 notriekšanas izmeklētāji publicē telefonsarunas: ko tās atklāj?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Mediķi izglābj bērnu, kas piedzimstot svēra 350 gramus
42 minūtes