×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 7.martā plkst.15.00 notiks garīgās mūzikas koncerts, kurā tiks atskaņota viena no Johana Sebastiana Baha visskaistākajām kantātēm “Ich habe genug”.

Koncertā apvienojušies tādi jauni un jau pieredzējuši mākslinieki kā Jeļena Privalova Epštein (ērģeles), Liene Dobičina (flauta), Irina Viļegžaņina (čells), Monta Krutāne (vijole) un Ērika Jonīte (soprāns). Koncerta programmā būs arī citu komponistu instrumentālie skaņdarbi.

“Ich habe genug” ir skaistākā un pazīstamākā Johana Sebastiana Baha (1685-1750) kantāte ar kataloga numuru 82, kas tikusi pirmatskaņota 1727.gada 2.februārī.

Saturiski šis darbs ir par Dieva prezentāciju svētnīcā, kad Jāzeps un Marija nesa jaundzimušo Jēzu uz Jeruzalemes templi, lai veltītu viņu Dievam. Svētnīcā viņi sastapa sirmo Simeonu, kurš no Svētā gara bija saņēmis atklāsmi, ka neredzēs nāvi pirms viņš savām acīm nebūs uzlūkojis Kunga svaidīto.

Tad, paņēmis Jēzus bērnu rokās, viņš slavēja Dievu un teica: “Viss piepildīts. Tagad nu atlaid savu kalpu mierā, Kungs, kā Tu esi sacījis, jo manas acis ir skatījušas Tavu pestīšanu, ko Tu sagatavoji visu tautu priekšā.”

Šie notikumi ir pamatā kantātei, kas oriģinālā paredzēta basa balsij, taču vēlāk tai veikts pārlikums arī soprānam.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas tas par kondomu uzvilkts Valmieras Siimanja bazniicai? Pret sveeto ienjemshanu?

Draugiem Facebook Twitter Google+