Teātris un kino

Valmieras teātrī nākamsezon – Bulgakova, Šekspīra un Blaumaņa darbi 16

Foto-LETA

Valmieras teātrī nākamsezon būs skatāmi vairāki Latvijas un pasaules klasiķu, tostarp Rūdolfa Blaumaņa, Mihaila Bulgakova un Viljama Šekspīra, darbu iestudējumi, aģentūrai BNS pastāstīja teātra direktore Evita Sniedze.

Valmieras teātris 2012./2013.gada sezonu atklās ar Indras Rogas iestudēto Bulgakova “Zojas dzīvokli” uz lielās skatuves, kurā galveno lomu atveidos Ieva Puķe.

Lai arī nākamajā sezonā Valmieras teātrī vairs nestrādās Viesturs Meikšāns, kura iestudētās izrādes pēdējos piecus gadus ieņēma nozīmīgu vietu teātra repertuārā, teātra direktore ir pārliecināta, ka nākamā sezona Valmieras teātrim būs bagāta un piepildīta. Teātrī ienāks arī vairāki jauni režisori.

Vladislavs Nastavševs, kas šopavasar spoži debitēja Valmierā ar Augusta Strindberga “Jūlijas jaunkundzi”, nākamsezon Valmieras teātrī iestudēs Šekspīra “Makbetu” ar Ivo Martinsonu un Ingu Siliņu galvenajās lomās.

Savukārt Elmārs Seņkovs turpinās Blaumaņa daiļrades studijas, Valmierā uzvedot “Raudupieti”, kurā titullomu spēlēs Elīna Vāne. Seņkovs šosezon jau iestudēja Blaumaņa “Indrānus” Rīgas Krievu teātrī, bet nākamsezon viņa kontā būs arī “Purva bridējs” Nacionālajā teātrī.

Valmieras teātrī nākamajā sezonā atkal strādās Mārtiņš Eihe, kurš skatītājiem piedāvās Raiņa “Daugavu” ar Mārtiņa Brauna mūziku.

Pagaidām nav zināms, vai jaunas izrādes iestudēs arī režijas vecmeistars Oļģerts Kroders, ar kura “Līgavu bez pūra” Valmieras teātris noslēdza šo sezonu. Tas būs atkarīgs no Krodera veselības, norādīja Sniedze.

2013.gada pavasarī Valmieras teātris atkal rīkos Rūdolfa Blaumaņa teātra festivālu, kura tradīcija iesākusies jau 1999.gadā. Šoreiz festivāls būs veltīts Blaumaņa 150 gadu jubilejai.

Jau vēstīts, ka Meikšāns nākamsezon strādās Maskavas Dailes teātrī (MHAT), tādēļ ar Valmieras teātri, kura režisors viņš bija kopš 2007.gada, nākamajā sezonā nesadarbosies.

LA.lv